Neonové barvy prozáří Váš domov

Léto spěje ke zdárnému konci a Vy se už teď děsíte pošmourného a deštivého počasí s minimálním světlem. A navíc máte byt či dům, který je sám o sobě dost tmavý, no z toho by měl člověk vážně depresi. Je jediné řešení -  připravte se na dobu temna (podzim, zima) a rozsviťte svoji domácnost něčím jiným než jen osvětlením. Neonové barvy, to je to oč tu běží. Ty mají takový barevný náboj, že stačí jeden, dva kousky nábytku v neonových barvách, aby jste oživili celý příbytek.
Základem je nuda a šeď
Máte pocit, že je Váš domov nudný a šedivý? Pak máte ideální podklad pro neonové barvy. Ty totiž vypadají nejlépe v kombinaci s šedou, bílou a černou. Nábytek a bytové doplňky v neonových barvách mají tu výhodu, že jich nemusíte kupovat moc a přitom změníte styl celého bytu. Ideální je jeden větší kousek nebo dva menší do každé místnosti a dál nepokračovat. Přitom, když chcete změnit styl interiéru tak většinou musíte obměnit všechen nábytek. Takže proměna s neonovými barvami udělá dobře nejen Vám, ale i Vaší peněžence. Neonové barvy si můžete vpustit do celého bytu. Jedinou výjimkou může být ložnice. Někoho pestré barvy zkrátka ruší a špatně se mu spí. Rozhodně nepodřizujte svůj spánek módnímu diktátu. Jestli Vás pestré barvy v ložnici skutečně ruší, ale přesto by jste tam chtěli nějakou tu "neonku", vyřešte to malým denním polštářkem v neonové barvě, který při nejhorším schováte do skříně než si půjdete lehnout.
Barvy a nápaditost
To, že nejste žádné šedé myšky pochopí všichni hned, co vejdou do dveří. V chodbě se Vám bude vyjímat věšák na klíče od Radovana Mačáka a Otto Fiřtka ze studia Merry Go Rando. Svou návštěvu oslníte nejen barvami, ale i nápaditostí a originalitou, protože všechny tyto věšáky na klíče jsou vlastně knížky z antikvariátu. Každý věšáček je skutečný originál. Jsou na nich připevněny háčky na klíče a další drobnosti. Jeden takový věšáček Vás přijde na 390 Kč. Příznivce puzzlíků určitě potěší barevná dekorace Puzzle, která se skládá ze šesti barevných karet, které nejen že jsou vhodnou dekorací, ale dokonce si s nimi můžete i pohrát. Můžete je různě kombinovat, měnit a přestavovat. Je k dostání v prodejnách Decoland za 1090 korun. Jestli by se Vám líbilo něco podobného, ale chcete mít doma taky nějaký ten kousek od slavného designéra, pak si pořiďte kolekci váz Ottawa od Karima Rashida. Vázy mají neonové barvy a zajímavé tvary a mezi s sebou je můžete různě propojovat. Pro ty, kteří to chtějí vzít pořádně od podlahy je tu koberec, v kterém se střídá celá paleta výrazných a neonových barev. Ten je pro opravdové fajnšmekry s naditou peněženkou, protože tento koberec Colore Fure z prodejny Kare stojí 27 900 Kč. Máte rádi červenou, žlutou a oranžovou barvu a zároveň se hodí do Vašeho domova? Pak si prohlédněte kolekci židlí Kartell Frilly, které jsou vyrobené z barevného polykarbonátu. Jedna stojí 5075 Kč.

Publikováno: 24. 08. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Vladka Třešňáková