Jak vyzrát na vrásky?

Postupem času pleť ztrácí elasticitu, což má za následek vznik vrásek. S přibývajícím věkem se snižuje hodnota kolagenu spolu s elastinem, pokožka je ochablá a povolená. V mladém věku organizmus produkuje dostatek potřebných látek, které udržují pleť pevnou, pružnou a mladistvě vypadající. Proces stárnutí můžeme díky kosmetickým přípravků přibrzdit a zpomalit tak jejich vznik či následné prohlubování. Rady, které vám oddálí přítomnost vrásek

Zaměřte se na jídelníček

V první řadě je bezesporu velmi důležité dodržovat správný pitný režim, který má vliv na stav pleti. Vsaďte na neslazené vody, ovocné či zeleninové šťávy. Skvělou práci odvedete také bylinkový čaj. Omezte tekutiny, kde se vyskytuje vysoký podíl soli. Konzumujte ve velkém ryby, kuřecí maso, luštěniny, čerstvé ovoce  a zeleninu.

Udržujte hmotnost v rovnováze

Nějaké to kilo navíc každému z nás přidává roky, což rozhodně nám rozhodně neprospívá. Omezte sladkosti, rafinované cukry a další.

Denně aplikujte krémy či séra

Ráno i večer na vyčištěnou pleť nanášejte speciální krémy proti vráskám, jež pokožce dodají potřebné látky a vitamíny. V poslední dobou jsou také velmi populární tzv. žehličky na obličej. Můžete si je buď zakoupit pro svoji osobní potřebu nebo navštívit kosmetický salón.

Galvanická terapie- co to je?

Díky zcela neškodnému elektrickému proudu se zvyšuje prokrvení pokožky, což vede k  lepšímu fungování. Narušené či poškozené buňky se pomocí galvanické terapie opět zapojí do činnosti, což má blahodárný vliv na stav pokožky. Galvanická léčba se často doporučuje s aplikací krémů proti vráskám. Podle specialistů byl zjištěn dosažený efekt až o 60%.  

Publikováno: 15. 11. 2012

Kategorie: Péče o pleť

Autor: Jakub Králeň