Jak zatočit s problematickou pletí dřív, než ona zatočí s Vámi?

Mít pleť bez jediného pupínku  a vady na kráse, je přáním snad každé ženy. Bohužel realita je však často někde jinde. Pokud právě vás příroda neobdařila přirozeně bezchybnou pletí, nezoufejte. Představíme vám účinné rady a tipy, které povedou ke vskutku příznivým výsledkům. Osvojte si následující řádky a pusťte se do boje pro krásou obdařenou pleť. Investovaná snaha jisto jistě přinese tížené ovoce.

Problematická pleť aneb oč přesně se jedná?

Černé tečky, akutní akné, rozšířené póry  a nadprodukce kožního mazu . Právě tyto výše uvedené patří mezi hlavní problémy tykající se mastné pleti. V případě, že se rozsah akné neustále stupňuje, obraťte se na kožního lékaře, který vám doporučí vhodnou léčbu. Hnisavé pupínky zběsile nemačkejte, koledujete si akorát o jizvy a následné pokračující záněty.

Pravidlo, na které byste neměli zapomínat

Ať už jste nalíčená či nikoliv, vsaďte na důkladné odlíčení. Používejte přípravky, které jsou určeny právě pro typ vaší pokožky. Omezte použití pleťového toniku s alkoholem, jež kůži vysušuje a následně se pleť znovu mastí. Zvolte také vatové tampónky z příjemného a jemného materiálu. Odličujte se po koupeli, kdy je pleť napařená a otevřená odstranění možných nečistot a jiných. S odličováním přestaňte až bude vatový tamponek zcela čistý, bez jediné přítomnosti mazu či zbytků líčidel.

Stravujte se zdravě

Nezapomínejte na pestrou stravu, ve které by neměly chybět vitamíny, ovoce, zelenina a vláknina. Podstatnou roli hraje také pitný režim, pijte proto denně dostatek tekutin. Omezte kouření, alkohol nebo časté pití kávy a energetických přípravků. Neslazená voda a bylinné čaje dokáží zázraky.      

Publikováno: 16. 11. 2012

Kategorie: Péče o pleť

Autor: Jakub Králeň