Kde strávit pohodový víkend s rodinou či přáteli? Objevte krásy Karlštejna a okolí!

Máte před sebou volný víkend a jen neradi byste ho strávili doma? Pokud jste členům vašeho rodinného klanu slíbili, že je vezmete někam ven, neměli byste svůj slib porušit. K nejoblíbenějším víkendovým lokalitám středočeského kraje patří okolí městysu Karlštejn, který se nachází v chráněné krajinné oblasti Český kras. Okolí proslulého středověkého hradu je doslova nabito zajímavými turistickými cíli a jakmile nasajete zdejší atmosféru, budete se sem rádi pravidelně vracet. Hned na úvod podotýkáme, že je vhodné si najít ubytování blízko Karlštejna – všechny turistické cíle budete mít na dosah ruky a nebudete ztrácet čas dojížděním.

Kam si zajít?

Kde začít? Třeba procházkou po naučné stezce Karlštejn, která vás zavede na nejlepší místa Národní přírodní rezervace Karlštejn. Mezi další doporučené lokality patří Koněpruské jeskyně, Dub sedmi bratří, ale také lomy Amerika, kam se dostanete na kole, autem či pěšky. Za zmínku stojí také nedaleký hrad Tetín či Svatý Jan pod Skalou. Pokud jste nikdy nenavštívili středověký gotický hrad Karlštejn, měli byste to napravit. Romanticky vyhlížející stavba je „povinnou“ zastávkou každého turisty, který se rád kochá historickými skvosty a pohledem na krásnou českou krajinu. Součástí hradu jsou také dva muzea – s betlémy a voskovými figurínami známých osobností. Milovníci vína zase jistě neodmítnou zastávku v karlštejnských sklípcích. Aktivity v okolí Karlštejna jsou mnohem širší. Až vás omrzí pěší turistika, cykloturistika a návštěvy pamětihodností, můžete se vydat za golfem do místního golfového rezortu. Na své si přijdou jak pokročilí hráči, tak i začátečníci, kteří nemají vlastní vybavení.

Kde se dobře najíst?

A ani golfem seznam možností, jak v okolí Karlštejna trávit čas, nekončí. Pohodové chvíle strávíte také v oblíbené řecké restauraci Taverna u Ezopa.

Kde se ubytovat?

Co se týče ubytování, skvělou volbou je luxusní Romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Hotel u Karlštejna nabízí jedinečnou kombinaci komfortu, vynikající kuchyně a možností volnočasového vyžití. Bližší informace najdete na www.hotelmlynkarlstejn.cz.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová