Vybrat skříň je umění. Na co nesmíte zapomenout?

Proč si lámat hlavu s výběrem skříně? Vždyť stačí zajet do některého z mnoha obchodních řetězců, přivézt si ji domů, sestavit a o víc se nestarat... Pokud doma máte místa na rozdávání a nezáleží vám na tom, zda vám skříň poslouží tak, jak se od ní očekává, pak skutečně nákup nemusíte příliš řešit. V opačném případě byste se měli zamyslet nad následujícími aspekty. Aneb řiďte se základními pravidly a budete se svou novou skříní spokojeni!

Vnitřní vybavení

Skříň je úložný prostor, a proto by se do ní mělo vejít co nejvíce věcí. Bez ohledu na to, zda ji potřebujete pro uskladnění oblečení, sezónních dekorací či něčeho úplně jiného, se důkladně zamyslete nad vnitřním uspořádáním. Položte si otázku, zda by se vám nehodily výsuvné šuplíky, tyč na pověšení ramínek, drátěné systémy na ponožky a spodní prádlo apod. Jinými slovy: vnitřní uspořádání musí odpovídat plánovanému využití!

Výška

Důležitým kritériem je také výška skříně. Logicky platí, že vyšší skříň nabízí více místa pro uložení věcí a zároveň můžete díky ní efektivněji využít prostor v bytě. Měli byste se však ujistit, že vám nebude na obtíž (dosáhnete komfortně až nahoru?).

Kvalita pojezdových mechanismů

Skříň sice může vypadat pěkně, ale nabízí i snadnou manipulaci? Pojezdové mechanismy by měl umožnit lehké otvírání a vysunování šuplíků. Jinak pro vás bude každodenní kontakt se skříní utrpením.

Stabilita konstrukce

Není nic horšího než skříň, která se neustále kymácí ze strany na stranu. Může být nebezpečná, a proto si raději pořiďte kvalitní skříně se stabilní konstrukcí. Případně skříň připevněte ke zdi nebo spojte s další skříní.

Způsob otevírání

Zamyslete se také nad tím, jak by se vaše nová skříň měla otevírat. Kromě klasických křídlových dvířek můžete zvolit dveře posuvné, což je ideální do menší místnosti.

Publikováno: 21. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová