Má smysl k řidičáku darovat auto/motorku
Dneska každej mladej chce mít co nejdřív řidičák. Většina ukňourá rodiče na zaplacení autoškoly, někdo si na to vydělá na brigádě. Takže jak jim bouchne osmnáctka, už maj čerstvej řidičák v kapse. Kluci to berou postupně - v patnácti motorka, pak auto (někteří si dokonce zjišťují, kdy je auto veterán, aby mohli mít něco extra). Hodně mladejch si myslí, že když udělaj zkoušky a maj papíry, že už uměj všechno. Ale tak to vůbec neni. Na silnicích číhá tolik rizik a nebezpečnejch situací od jinejch řidičů a aut, že člověk se musí učit ještě roky. Když se někdo zajímá o to, kdy je auto veterán a historický kousky, tak ví, že dřív kdy je auto veterán bylo jednodušší, ale dneska je provoz mnohem náročnější a je potřeba se furt učit, jak předcházet průšvihům a bouračkám.
Vzhledem k vysoké nehodovosti na silnicích, je jako těch dokumentů k archivaci, potřeba našim dospívajícím dětem vysvětlit, co jim hrozí a proč. No a taky jak se tomu vyhnout, že jo. I když většina našich puberťáků má na všechno svůj názor, jako by měli plnou hlavu důležitých dokumentů, a myslí si, že všechno ví líp než jejich rodiče. Ale ty policejní dokumentů a statistiky mluví jasně. Takže i přes jejich otrávené výrazy a odmítání našich dobře míněných rad se jim stejně snažíme předat všechny důležité informace, i když je to někdy jako mluvit do zdi.
Hodně rodičů se snaží se svými dětmi probírat, zda si koupit auto nebo motorku, případně jim tento dopravní prostředek darovat k úspěšnému složení zkoušek v autoškole. Myslím, že rozhodně bezpečnější je auto. Už i kvůli nehodám, které na motorkách ve většině případů končí smrtí. A tak se jim o tomto problému snažíme říkat i několik měsíců či let před tím, než si udělají řidičák.
Publikováno: 02. 02. 2012
Kategorie: Dárky