Má smysl k řidičáku darovat auto/motorku

Spousta dospívající mládeže si chce udělat co nejdříve řidičák. Většina z nich tedy uprosí rodiče, aby jim autoškolu zaplatili, mnoho si na ní vydělá ale třeba na brigádě. A tak většinou s dovršením 18. roku věku dospívajícího chlapce nebo ženy, si nesou i svůj řidičský průkaz, který voní ještě novotou. U mladých kluků to bývá v 15 letech motorka. Většina mladých lidí si myslí, že tím, že složili zkoušky v autoškole a mají řidičák, umí skvěle řídit. Opak však bývá spíše pravdou. Na silnicích a dálnicích je totiž tolik příležitostí, jak lze havarovat, nebo spíše rizik, kdy vás ohrožují jiní řidiči a jiná auta, že je několik let, co se učit nového a především, jak předcházet nebezpečí a nehodám.

Vzhledem k vysoké nehodovosti na našich silnicích, je potřeba našim dospívajícím dětem říct, co jim hrozí, proč a jak se tomu co nejlépe vyhnout. I když většina naši puberťáků má na všechno svůj pohled, mají svůj rozum a všechno ví nejlíp. Rozhodně lépe než jejich rodiče. Ale zprávy a policejní statistiky mluví za vše. A tak i přes odmítání a laxní poslouchání našich upřímně míněných rad, se stejně našim drahým dětem snažíme dát všechny dostupné informace a mluvíme o všech dostupných informacích.

Hodně rodičů se snaží se svými dětmi probírat, zda si koupit auto nebo motorku, případně jim tento dopravní prostředek darovat k úspěšnému složení zkoušek v autoškole. Myslím, že rozhodně bezpečnější je auto. Už i kvůli nehodám, které na motorkách ve většině případů končí smrtí. A tak se jim o tomto problému snažíme říkat i několik měsíců či let před tím, než si udělají řidičák.

Publikováno: 02. 02. 2012

Kategorie: Dárky

Autor: Eliška Nováková