Vlastní jachta

Velmi oblíbeným sportem se v poslední době stává jachting, který byl dřívé výhradou velmi bohatých a zámožných. Ale i tento fakt nic nemění na tom ,že vlastnit jachtu je opravdový luxus.

Rozvoj jachtingu je možný pouze za pomoci sponzorů, či jachtingových klubů, které své svěřence zásobí patřičným vybavením a doufají, že časem se jim tyto investice vrátí v podobě všemožných pohárů a částek obdržených z výher v turnajích. Avšak mít osobní jachtu si nemůže dovolit každý a stále se jedná o velký luxus, neboť sportovci z velké části nejsou majiteli lodí, které kormidlují.

Plavení se na jachtě je velmi oblíbenou kratochvíli mnoha bohatých a popularita stále roste. Taková relaxace uprostřed moře ,kdy na nebi není jediný mráček musí být něco užasného, ale v našich podmínkách se Vám asi jen tak nepoštěstí vlastnit jachtu, protože se nejedná o loď, kteroi je možno zpustit na Vltavu.

Velmi důležitý je tedy přístup k moři a větší kapitál nutný k zakoupení lodě. Ale nesmíte zapomenout na kurz řízení takovéto lodě, či pronajmutí osoby, která loď bude kormidlovat za Vás, pokud nechcete či nemůžete samy. To jsou další výdaje navíc a v druhém případě dokonce pravidelné. Dáte je nutné platit poplatek doku ve kterém bude Vaše loď stát v době, kdy není používána a pak budete musit vynaložit nějaký ten peníz na údržbu a zde se také nejedná o malou položku. Obzlášť u větších strojů. Proto si předem velmi pečlivě rozmyslete zda jste schopni takovouto loď finančně zabezpečit, tak aby byla stále v provozu a nepřidělávala Vám příliš mnoho problémů a starostí.

 

Publikováno: 16. 04. 2011

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová