Firemní blog psaný AI můžete mít i vy

Mít firemní blog je dobrou marketingovou strategií. Přiblížíte se tím svým zákazníkům a také posílíte svoji pozici ve vyhledávačích. Přínosný obsah, který dá uživatelům odpovědi na to, co hledají, je vyhledávači ceněný. Všichni ale víme, že psaní takového blogu dá práci. Málokdo ve firmě má čas na to, aby mohl tvořit příspěvky na blog. Vyplatí se na ně platit speciálního copywritera? Ten dost možná zase nebude mít potřebné znalosti z oboru. Právě proto spousta firem blog nemá. Vy ho ale mít můžete, dokáže vám ho tvořit umělá inteligence.

Pročtěte si první blog tvořený AI

První blog psaný AI mít nebudete, ten už existuje. Můžete si ho pročíst na 1BlogAI.cz. Ano, je psaný v češtině, dnešní jazykové modely jsou schopné tvořit čtivé texty i v češtině. Že je netvořil člověk, byste skutečně nepoznali. Podobně čtivý blog prakticky bez práce můžete mít i vy. Tvorba textů pomocí AI je v roce 2023 naprosto reálnou záležitostí.

Jak je možné, že model funguje tak dobře?

Jazykový model GPT-3, za kterým stojí nezisková organizace OpenAI, byl natrénován na obrovské spoustě dat z internetu. Z těchto dat si osvojil, jak se tvoří věty, jak skládat slova, jak vyjadřovat myšlenky. Trénován byl na 175 miliardách parametrů. Pro srovnání, dřívější verze GPT-2, která byla také poměrně schopná, byla trénována na 1,5 miliardě parametrů. Trojková verze je tedy nesrovnatelně schopnější. Dokáže odpovídat na otázky, psát eseje, tvořit shrnutí textu, překládat, nebo dokonce generovat zdrojový kód.

Využijte AI pro vaše potřeby

Kromě blogu vám AI může vytvořit popisky zboží na e-shopu, texty PPC reklam, příspěvky na sociální sítě a mnoho dalšího. Nemáte vůbec tušení, jak si tohle všechno nechat vytvořit? Spojte se s týmem PISALEK(AI) a dohodněte si konzultaci. Ti vám se vším pomohou, vše vysvětlí, poradí a ukážou vám, že umělé inteligence se opravdu není třeba bát. Místo toho byste se ji měli naučit využívat ve svůj prospěch.

Publikováno: 13. 01. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová