Jak jednoduše připravit auto na zimní nečas?

Ještě, než se snesou první sněhové nadílky a mrazíky, dopřejte svému autu jednoduchou péči, která jej bude chránit. Ochranu si zaslouží, lak, kola, světla, ale i interiér.

Sůl, ale ani zima jako taková autům neprospívá. Trpí kola, ale i lak. Z malých škrábanců se v zimě mohou udělat větší a lak se může rychleji začít loupat. Dobře během chladných měsíců není ani sklům a už vůbec interiéru, kdy se pravděpodobně budete muset smířit se stopy od bahna a bot na sedačkách, prazích a plastech.

Máme pro vás pár tipů, jak díky kvalitní autokosmetice předejít těmto neduhům nebo je naopak zažehnat.

Vosk na auto Kärcher RM 660 zvýrazní barvu laku a zintenzivní jeho lesk. Díky svému složení čistí lakovaný povrch a odstraňuje povrchové škrábance. Zároveň lak chrání před UV zářením, silniční špínou nebo dokonce před solí, které je během zimy na všech silnicích habaděj. Barva díky stále ochraně zůstane uchována a díky péči, které se postarají o malé škrábance bude déle krásná i celá kapota.

S první sněhovou nadílkou přichází na silnice nejen mnoho soli, ale i příslib budoucích nánosů špíny, které se v rozježděném sněhu uchytí a velice rádi se usazují i na kolech a jejich discích. Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

čističem autoskel od Kärcheru RM 650 se můžete postarat o nečistoty zvenčí, jako je prach a různé nánosy. Ale i o mastné nečistoty, jako jsou například otisky prstů. Díky přípravku navíc přecházíte dalšímu uchycování nečistot na vaše skla. Aby byl krásný výhled bez šmouh a odlesků.

Stačí jeden okop vašeho kamaráda či dítěte o sedačku, nebo plast a nepěkný flek od bahna se solí je na světe. Pokud navíc ještě třeba rádi v autě jíte, nebo pijete kávu, což se rozhodně v zimě hodí, budou na světe i různé mastné a výrazné nečistoty. Čistič interiéru Kärcher RM 651 je multifunkční a snadno s ním vyčistíte plasty, gumy, vinyl i textil. Efektivně odstraňuje i kávu, skvrny od jídla, opalovací krémy nebo nikotin. Redukuje nepříjemný zápach cigaretového kouře nebo potu. A určitě si na své přijdete i pokud jste v autě převáželi mazlíčka.

Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Publikováno: 18. 11. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová