Víte jak o sebe pečovat v zimním období?

Naše pokožka si obzvláště v zimě zaslouží speciální, každodenní péči. Chlad a mráz sice na tvářích vytváří ruměnce, které dodávají dojem zdraví, ale to je pouze na první pohled. Ve skutečnosti zjistíme, že je naše pleť vysušená, rty jsou popraskané a vlasy poškozené. Podzim je nejideálnějším obdobím pro přípravu těla na mráz, silný vítr a agresivní slunce, jež se odráží od bílé sněhové pokrývky. Jak ochránit své tělo před mrazem, abychom nemuseli na jaře sčítat mnoho škod?

Krásná pleť a jemné rty

Zima nejvíce škodí pleti obličeje. Před chladem totiž nemůžete obličej chránit oblečením. V tomto období byste měli vyměnit pleťovou emulzi za hydratační krém, který na pleti vytvoří jakousi ochrannou bariéru. Tato ochrana zamezí ztrátě vody a chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy, jako jsou studený vzduch, vítr a střídání teplot. Na rty je nejideálnější volbou peeling, díky němuž své rty zbavíte popraskané kůže. Nakonec na rty nanesete balzám a můžete se vydat do nepříznivého mrazu. Balzám na rty noste u sebe a používejte ho pravidelně.

Pečujte i o své ruce

Jestliže v zimě nenosíte rukavice, pak vaše ruce trpí stejně jako vaše pleť. Jsou vysušené, podrážděné, objeví se na nich prasklinky a začnou se loupat. Jelikož je pokožka na rukách velmi jemná a slabá, často se v zimě vysušuje. Používejte tedy krém na ruce, a to nejen při odchodu z domu, ale preventivně během celého dne. Vhodné jsou krémy obsahující karité, med či olivový olej. Skvěle na ruce působí noční zábaly, na které jsou určené speciální krémy a rukavice.

Tělová péče

Hlavně v zimě byste měli začít používat sprchový gel, který má hydratační a vyživující vlastnosti. Po koupeli použijte hydratační tělový krém a ideální je také termální či růžová voda, kterou běžně seženete v drogeriích. Pokožku nedrhněte po koupeli ručníkem a naneste krém ještě na vlhkou pokožku. Nezapomeňte používat i tělový peeling.

Publikováno: 11. 10. 2012

Kategorie: Péče o tělo | Pečující kosmetika

Autor: Jakub Králeň