Jak najít motivaci ke cvičení

Cvičení není jen o těžké dřině a donucení se k pohybu. Mělo by vám přinášet také radost, bavit vás a vzbuzovat ve vás pocity štěstí. Někdy je potřeba najít si dobrou motivaci, která vám vždy připomene, proč cvičíte a nedovolí vám přestat. Víte, jak takovou motivaci hledat?

Nástěnka vizí

Vytvořte si svou nástěnku vizí. Nevíte, jak by taková nástěnka měla vypadat? Je to místo, na které když se podíváte, budete se usmívat. Může tam být vaše fotka v době, kdy máte ideální postavu. Může tam být vysněný dům, auto nebo třeba dovolená. Přidejte na svou nástěnku všechny vaše sny, přání a ty nejhlubší tužby. Nebojte se na nástěnku dát i oblíbené celebrity s postavami vašich snů. Když se na tuto nástěnku budete pravidelně dívat, nezapomenete na svou motivaci k cvičení.

Cvičební diář

Pořiďte si cvičební a motivační diář. Zapisujte si do něj své úspěchy, ale také neúspěchy. Možná zjistíte, že nejhůře jíte v době, kdy jste ve stresu nebo třeba nestíháte v práci. Sledujte nějakou dobu své návyky a své zlepšení v posilovně. Pokud máte členství ve fitness klubu zapište si do diáře, kdy přesně se budete věnovat posilovně, kdy si užijete wellness zónu a jaké dny se budete věnovat sálovým lekcím.

Fotky a vysněná postava

Obklopujte se fotkami a obrázky své vysněné postavy. Zkuste už přemýšlet tak, jako kdybyste právě tu svou vysněnou postavu měli. Neznamená to samozřejmě, že byste nosili menší oblečení nebo přestali cvičit. Ale rychleji se zbavíte stresu z toho, jak vypadáte a budete ve svém těle spokojení i právě v tento okamžik.

Dělat to pro sebe

Vždy si připomínejte, že to děláte jen pro sebe. Najděte si důvody, proč chcete zhubnout, proč chcete sportovat a mít aktivní život. Pokud vás k tomu nutí partner, kamarádka, která nechce sportovat sama nebo k tomu máte jiné důvody, které ale nejsou přímo vaše, věřte, že u cvičení dlouho nevydržíte. Najděte motivaci v tom, co vás baví, co od života očekáváte a kým chcete být. Možná zjistíte, že pro vás není ani posilovna ani běžecký pás, ale najdete sami sebe při sálových lekcích jógy nebo třeba pilates.

Motivace je tím, co vás požene kupředu a nedovolí vám přestat téměř před cílem. Zkuste na ní pracovat a za krátkou dobu si užívejte skvělé výsledky. Pokud tuto náročnou cestu zvládnete, můžete být na sebe opravdu právem hrdí.

Publikováno: 29. 04. 2021 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová