Co s odpadní vodou bez připojení na veřejnou kanalizaci? Betonová žumpa vás nezklame

Některým věcem sice nepřikládáme velký význam, ale ve skutečnosti jsou mnohem důležitější, než si myslíme. Představte si situaci, kdy nemůžete spláchnout toaletu, protože voda „nemá kam odtéct“. A ze stejného důvodu si nemůžete napustit vanu, osprchovat se, používat myčku, prát prádlo... To vše je možné pouze díky napojení na veřejnou kanalizaci. Kdo jej nemá, musí odvod odpadní vody vyřešit jinak. Je to i váš případ? Pokud jste si pořídili dům či chatu v místě bez napojení k městské kanalizaci, budete se muset rozhodnout mezi ČOV, septikem a žumpou. Možností nakládání s odpadní vodou je vícero a každá z nich nabízí určité výhody. Přesto většina lidí nakonec volí betonovou žumpu. Jaké jsou její výhody oproti septiku?

Trvanlivý a velmi pevný materiál

Beton vydrží v původním stavu velmi dlouho. Jeho životnost se počítá v řádu desítek let, což je dobrá zpráva pro každého, kdo chce odvod odpadní vody vyřešit trvale a dále se o nic nestarat. Kromě dlouhé životnosti stojí za zmínku i odolnost proti vysokému zemnímu tlaku.
Pozor: předpokladem prvotřídních vlastností včetně perfektní vodotěsnosti je kvalitní betonová směs. Proto se poohlédněte po certifikovaných konstrukcích, jako jsou např. betonové žumpy Praha od dobrezumpy.cz.

Montáž není komplikovaná

Z betonové žumpy nemusíte mít strach ani z hlediska náročnosti montáže. Zapojení je otázkou několika hodin. Je však nutné počítat s přípravou jámy.

Pro menší i velké objekty

Pro koho je betonová žumpa vhodná? V podstatě pro každého. Z hlediska objemu jsou nádrže variabilní: pro menší objekty (např. chaty) jsou dostačující žumpy o objemu kolem 4 m³, majitelé větších objektů pak volí žumpy o objemu až 12 m³, případně několik propojených nádob. Chcete se o žumpách dozvědět více? Zeptejte se odborníků z dobrezumpy.cz, kteří prodávají také kvalitní septiky. Pro kterou z možností se nakonec rozhodnete, je na vás.

Publikováno: 11. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová