Masáže uší

Masáž je osvědčená metoda, kterak uvolnit naše svaly. Většinou však známe masáže zad nebo stehen či lýtek, ale masáž uší není příliš známá. Přesto je masáž uší dobrou pomocí proti stresu a bolestem.

Masáž uší je dobrá a praktická v tom, že si ji můžeme udělat sami a zdarma. Pokud známe správné hmaty, tak lehkým tlakem prstů jsme schopni uvolnit všechny blokády v našem těle.

Při masáží uší stačí opravdu málo. Dostačuje pouze jemně masírovat uši a dotýkat se těch správných míst. Vše je jednoduché a prosté, neboť když masírujete body reflexních zón na uchu, impulzy z vaší kůže jsou přenášeny k jednotlivým částem těla a tam postupně uvolňují energetické blokády a obnovují volný tok energie.

Pokud chcete zvýšit účinek masáže, provádějte masáž uší ve větrané a zároveň teplé místnosti. Pro zklidnění se také používá mátový nebo levandulové olej. Rovněž není na škodu, když si přitom pustíte relaxační hudbu.

Automasáž ucho je dobré začít tak, že si své dlaně přiložíte na uši, zavřete oči a pětkrát se nadechnete a vydechnete. Při tomto aktu je potřeba se pouze soustředit na své vlastní nitro. Pak můžete přejít na masáž ušního boltce, který se provádí ukazováčkem. Ukazováčkem masírujete krouživými pohyby svůj ušní boltec zhruba dvě až tři minuty. Třetí část masáže ucha je masáž vnějšího ucha, která spočívá v tom, že uchopíte své ucho mezi palec a ukazovák a prsty mírně stiskněte k sobě a táhnete je k okraji boltce. Nebojte se boltec řádně natáhnout, tímto způsobem promasírujete celé ucho. Posledním čtvrtým bodem masáže ucha je masáž partie za uchem. Tuhle partii ucha můžete promasírovat ukazováčkem, který přiložíte za ucho a jemným tlakem jím projeďte až pod lalůček. Tento postup můžete zopakovat celkem třikrát. Na úplný závěr se opět pětkrát nadechnete a vydechnete.

Nyní již znáte jednoduchý postup, takže nezbývá než to zkusit.

Publikováno: 21. 10. 2011

Kategorie: Zdraví

Autor: Dita Válková