Jak probíhá změna dodavatele plynu?

Neustále rostoucí ceny plynu nutí domácnosti k různým omezením a ke snížení spotřeby plynu. Nejvíce energie spotřebujete v topné sezóně, ale přestat topit je nesmysl. Pakliže chcete ušetřit, měli byste uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak změna dodavatele plynu probíhá a jaké jsou nejčastější důvody k tomuto rozhodnutí. Topná sezóna se blíží a plynoměry se roztočí na plné obrátky. V zimním období částky na fakturách za energie naskakují enormní rychlostí. Celkové platby za plyn se dají snížit až o několik tisíc korun ročně. Konečnou cenu ovlivňuje zejména ceník plynu konkrétního dodavatele. Jestliže jste se rozhodli najít levný plyn, respektive levnějšího dodavatele, nemusíte se obávat časově a administrativně náročného procesu. Změna dodavatele plynu je rychlá a bezstarostná, protože o veškerý převod se stará povětšinou nový dodavatel.

Změna je bezplatná

Změna je zcela zdarma, neboť se jedná o administrativní záležitost. Měřidla do domácností dodávají distributoři, nikoliv dodavatelé komodit. Plynoměr vám zůstane stejný. Jediná změna, která nastane, je ve fakturaci. Vyúčtování vám bude zasílat nový dodavatel plynu, který vám slíbí příznivější cenu. Jakmile se rozhodnete pro přechod k výhodnější společnosti, původní dodavatel vám po ukončení výpovědní lhůty vystaví závěrečnou fakturu. Na ní se dozvíte, zda máte u původní firmy nějaký přeplatek, případně nedoplatek.

Proč se domácnosti rozhodují ke změně dodavatele?

Hlavním důvodem, proč spousta domácností přistupuje ke změně dodavatele, je očekávání nižší ceny plynu. V pořadí druhým důvodem bývá nespokojenost s postojem stávající společnosti. Ceny plynu u jednotlivých firem jsou různé, a proto vám doporučujeme provést u ceny plynu srovnání. Na internetu je dostupná kalkulačka plynu, která vám na základě zadaných údajů prozradí, který dodavatel je pro vás nejpříhodnější.

Publikováno: 07. 09. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Jakub Novotný