Jak účinně odstranit prach?

Zatočte se špínou na podlaze
Chcete mít domov jako ze škatulky a tak neustále uklízíte? Ale život přeci není jenom o úklidu. Co, ale máte dělat, když už dva dny po úklidu poletují po zemi chuchvalce prachu? A na poličkách je zase tolik prachu, jako kdyby jste ho neutírali půl roku! Tak neustále běháte s vysavačem, prachovkou a rodina už Vás ani jinak nezná.  Jednou týdně podlahu vysajte nebo vytřete a na zbytek týdne povolejte na pomoc robota, tedy robotický vysavač. Ten za Vás účinně odstraní prach. U mnoho lidí budil nedůvěru, ale dneska je pro mnohé pochybovače nepostradatelným pomocníkem pro úklid tvrdých podlah a koberců s nízkým vlasem. Navíc výrobci tyto "ufounky" stále zdokonalují a ty nejnovější typy jsou vybavené ultrafialovým zářením, které zničí až 99% bakterií, mikrobů a navíc podlahu vydezinfikují. Takže se už nemusíte bát o zdraví svých dětí, které si s oblibou hrají právě na podlaze. Dáváte přednost mokré variantě úklidu? Tak zahoďte staré mopy a kupte si mop 21. století, který je vymakanější a nedovolí Vám dopustit se "vytíracího" omylu. Pokud jste až doteď vytírali podlahu s heslem "Co je mokré to je čisté", tak Vám tímto oznamuji, že jste to dělali špatně. Jezírko v obývacím pokoji může být sice romantické, ale špínu tak neodstraníte a ještě si poškodíte podlahu. Aby jste měli jistotu, že máte mop dostatečně vyždímaný, kupte si mop se speciálním ždímačem, u které sešlápnete pedál a ždímač se bude točit rychlostí tisíc otáček za minutu. V třásních mopu pak nezůstane ani kapka vody navíc a Vy se bez obav budete moct pustit do likvidace špíny a prachu.
Lapače prachu - poličky
A co prach na poličkách? I tady to zvládne vysavač. Dnešní vysavače mívají i patentovanou prachovku. Vysavač má v sobě speciální otvor, do kterého prachovku zasunete a po zapnutí se všechen prach a pavučiny dostanou přímo do sáčku. Odpadá tak vyklepávání prachovky venku, při kterém se Vám většina prachu stejně vrátila domů. Při utírání prachu vyznáváte "hadříkovou" metodu? Tak to si pořiďte 3D prachovku. Ano, 3D najdete nejen v kině, ale i ve světě úklidu. Vypadají jako klasické mikroutěrky, ale navíc mají čistící kapsy. Ty zase mají speciální povrch, který je plný hrbolků a ďolíčků a dokážou tak zachytit  až o 40% více nečistot. 3D utěrky můžete používat na sucho i na mokro a navlhčené utěrky si poradí i s mastnotou.
Další typy na odstranění prachu:
Prach v radiátorech - vysavač ani molitanový čistič Vás tady nespasí. Nejlepší je dát pod a kolem radiátoru vlhký hadr. Pak už stačí vzít fén na vlasy a všechen prach vyfoukat. Ten se zachytí na vlhký hadr a hotovo! Zaprášená stínítka papírových a látkových lamp - tak tady zaberou jen lepící válečky na odstranění zvířecích chlupů z oblečení. Stačí s nimi přejet stínítka a prach na nich ulpí.

Publikováno: 28. 08. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Vladka Třešňáková