Modulární batoh s páteřákem: Splněný sen každého cyklomaniaka

Zima konečně ukončila nadvládu, jaro se dostavilo jen na skok a co nevidět nám na dveře zaklepe léto. V každém případě je v plném proudu letošní cyklosezóna a s ní spousta skvělých zážitků na sedle i mimo něj. Pokud patříte k milovníkům outdoorových aktivit, pravděpodobně již máte rutinní údržbu kola za sebou a usilovně přemýšlíte nad tím, kam vyrazit za dobrodružstvím. Ale ještě než šlápnete do pedálů – zamyslete se nad svým stávajícím batohem. Opravdu vám vyhovuje, nebo vám naopak hází klacky pod nohy, protože je jednou příliš malý a podruhé moc velký? V případě modulárního batohu na kolo nic podobného nehrozí!

Batoh na kolo s páteřákem nejen pro sportovce

Cyklistika je velmi oblíbená venkovní fyzická aktivita i pro lidi, kteří zrovna nesní o vykonávání sportu na profesionální úrovni. Ostatně převážně řidiči osobních automobilů rychle zjistí, kdy začíná cyklistická sezóna. Jakmile udeří přijatelné letní teploty vyráží totiž na cyklostezky, cesty a silnice hromada skvěle připravených cyklistů, kteří svůj koníček berou opravdu vážně. Cyklistická výbava nezahrnuje pouze kvalitní jízdní kolo, helmu, chrániče, vhodný oděv a láhev s vodou, ale součástí této „výzbroje“ je často také cyklo batoh s páteřákem. Modulární batoh na kolo díky výztuze páteře slouží jako další účinný ochranný prostředek pro páteř, který lze navíc libovolně upravit podle potřeb a velikosti cyklisty.

Bezpečnost a pohodlí na prvním místě

Právě bezpečná a ohleduplná jízda společně s dostatečnou ochranou by mělo být numero uno pro každého cyklistu. Podle statistik zveřejněných Policií ČR, vyplývá, že jen za minulý rok zavinilo dopravní nehodu až 67 procent cyklistů. Srážka cyklisty s motorovým vozidlem je v mnoha případech fatální, kdy pouze helma nemusí stačit. Často se totiž zapomíná zejména na kvalitní ochranu páteře, která je rovněž stejně důležitá jako ochrana hlavy. Batoh s páteřákem má kromě zvýšené bezpečnosti i další vychytávky. Vybrat si můžete ze široké škály druhů, povedeného designu a barevného provedení. Batoh na kolo s páteřákem zároveň zahrnuje hned několik praktických využití, jako například držák na helmu a odolný materiál, což prodlouží celkovou životnost batohu.

Poskládejte si sportovní batoh podle potřeby

Pokud s sebou vždy vozíte stejné věci, vystačíte si s obyčejným batohem. Jenomže někdy potřebujete přibalit i něco navíc a menší objem vás může zbytečně limitovat. Anebo naopak dostanete chuť vyrazit „nalehko“ – a ne se tahat s poloprázdnou „krosnou“… Nedělejte si s tím starosti a pořiďte si modulární sportovní batoh s páteřákem PRISM. Francouzský výrobce vytvořil flexibilní a velmi stylové řešení, které ihned přijme za své každý outdoorový nadšenec. Na počátku byla myšlenka – ať si uživatelé sestaví batoh s páteřákem, jaký právě potřebují. Na vývoji se podíleli profesionálové i nadšenci z řad bikerů, lyžařů a snowboardistů. Koncept modulárních batohů s páteřákem PRISM je jednoduchý: základ tvoří platforma – zádový díl s lehkým ohebným chráničem zad. Na něj se pomocí zipu připevňují batohové díly s různým objemem (10 l, 18 l a 25 l). Uživatel si k batohu s páteřákem může připevnit držák helmy, dovnitř pak umístit až třílitrový hydrovak. Výměna dílu je otázkou několika vteřin.

Využijte modulární batoh i jinak

Batohy s páteřákem patří mezi elitu, obzvlášť co se týče bezpečnosti. Skvěle plní svůj účel nejen při jízdě na kole, ale i při běžném nošení. Především milovníci pěší turistiky nebo také lyžaři ocení praktičnost a komfort tohoto typu batohu. Pokud však se nechystáte vykonávat žádnou sportovní aktivitu, lze batoh použít i ke každodennímu nošení například do školy nebo do práce, kdy šetří a zároveň ochrání vaši páteř.

Kde modulární batohy s páteřákem PRISM seženete?

Sportovní batoh PRISM, který nejenže skvěle vypadá, ale také vám zajistí ochranu páteře, najdete v e-shopu tvůrců českých singltreků na eshop.singltrek.cz.