Co použít na položení základů dřevostavby, aby práce proběhla rychle a hladce?

Zimní dny jsou pomalu, ale jistě za námi a čeká nás příprava ne léto. Mnozí zahrádkáři, stavebníci a kutilové již zahájili první práce na zahradě. Možná právě vy plánujete, že na zahrádce u domu postavíte nějakou novou dřevostavbu. Ať už chcete nový zahradní domek, menší hřiště pro své ratolesti, slunečník nebo třeba sušák na prádlo, tak v každém případě je zapotřebí stavbu nějakým způsobem ukotvit. Máte na výběr hned z několika variant, můžete použít klasické betonové či ocelové patky nebo zemní vruty. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali, která varianta je nejvýhodnější a proč tomu tak je.

Chcete ukotvit dřevostavbu a ušetřit přitom čas i peníze?

Betonování je léty ověřenou klasikou, kterou s nadšením stále používá spousty stavebníků. Ovšem pokud potřebujete stavbu dokončit, co nejrychleji a k tomu vám chybí finance je ideálním řešením sáhnout po zemních vrutech. A tentokrát není řeč o menší stavbě, jako je zmíněný zahradní domek nebo chatka, ale regulérní dřevostavbě. Za pomocí zemních vrutů položíte základy dřevostavby do několika minut a navíc ani nebudete potřebovat pomoc odborníka, zavrtat vruty do země zvládnete i svépomoci. Pokud jste již někdy v minulosti betonovali byť menší stavbu, víte kolik je s tím práce a jak dlouho trvá tvrdnutí betonu. Obvykle se uvádí, že tvrdnutí betonu trvá kolem 3-4 dnů, avšak v případě špatného počasí to může být i více než týden. Naopak kvalitní zemní vruty lze zavrtat snadno a bez problémů v jakýchkoliv klimatických podmínkách.

Jaká je cena zemních vrutů?

Nemusíte se bát, že byste kvůli zemním vrutům měli hluboko do kapsy, protože cena za zemní vruty se pohybuje okolo pěti korun za kus.

Publikováno: 20. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová