Ovocné masáže - natírání ovocem

Jelikož ovoce obsahuje spousty vitamínů, není pouze na jídlo, ale je také skvělým materiálem k různým masážím.

Ovocná masáž je velmi příjemná a doslova s vámi udělá zázraky. Po každé takové masáži odejdete velmi odpočatá a nabitá pozitivní energii. Ovocná masáž věnuje pozornost zádům a šíji, zejména jejich reflexním zónám. Samotná masáž se provádí vybranými druhy ovoce, jehož látky účinně a blahodárně působí na vaší pokožku.

Velmi žádaná a oblíbená je například masáž s kokosovým olejem a papájou. Ovocné enzymy obsažené v exotické a čerstvé papáji v kombinaci s přírodním jogurtem a speciální směsí mořského písku obohaceného minerály dokonale odstraní odumřelé částečky kůže. Kokosový olej pak vyhladí a zněžní vaší pokožku. Po skončení celé procedury si ještě klidně můžete odpočinout, třeba tím, že můžete popíjet zklidňující čaj nebo poslouchat meditativní hudbu. Pití voňavého čaje vám rovněž pomůže zpomalit každodenní spěch a stres.

Rovněž příjemná je masáž ovocnými váčky, která se doporučuje zejména v letních měsících. Letní masáž ovocnými váčky je často kombinovaná s masáží chodidel, takže se pro vás stane v horkém letním dni úplným a dokonalým balzámem. Masáži předchází peeling, který je připravován z různých směsí od ovoce až po mořské řasy. Pak následuje příjemná a osvěžující ovocná koupel, kde dokonale smyjete peeling z celého těla a přijde na řadu procedura s ovocnými váčky. Masérka si předem připraví směs z drcených limetek, strouhaného kokosu a směsi koření, ve které hraje prim především kari, zázvor a hřebíček. Tahle směs se naplní do váčků, které se pak ponoří do oleje a vaše tělo je prostřednictvím těchto váčků příjemně masírováno. Nechte si své tělo opečovávat a hýčkat, stojí to opravdu za to. Exotická vůně ovoce vám zajistí takovou malou dovolenou.

Publikováno: 17. 10. 2011

Kategorie: Zdraví

Autor: Dita Válková