Temný rytíř povstal

To, že filmy podle komiksu vydělávají, už dávno víme. Po několik filmech se Spider-manem, Thorem a mimo jiné několika předchozími Batmany tu máme pokračování trilogie Temného rytíře od Christophera Nolana (Počátek - z kterého si režisér půjčil spoustu herců). Schyluje se k závěru jedné trilogie a také k bitve kdo vydělá víc. Avengers nebo Temný rytíř? Předběžně vyhrál Temný rytíř( $533.3 million) o $10 milionů, stal se z něj tedy 3. nejvýdělečnější film holywoodu.

Jaký je tedy Temný rytíř? Začátek filmu vás seznamuje s dějem, představí vám jednotlivé postavy, připomene vám příběh předchozích dílů a vy zjistíte, že po událostech minulých dílů batman zmizel. 8let se neobjevil a město Gotham díky němu žije v období míru. Gothamská věznice je přeplněna k prasknutí a policie spolu s celým městem nevěnují rostoucí hrozbě pozornost. Bruce Wayne žije v osamění ve svém sídle spolu s Alfredem(Michael Cain) a podepisuje se to na něm. Je vyhublí, k chůzi potřebuje hůl a služebnictvo, spolu s okolním světem, ho nevidělo 8let.

Příběh je strhující, objeví se zde spousta postav z Batmanova universa a také jeden z největší záporáků - Bane(Tom Hardy). Na pomoc mu přijde Catwoman(Anne Hathaway) - představujíc neutrální postavu, jak tomu bývá u této postavy zvykem. Atmosféra je úžasná, soundtrack perfektní a herecké výkony skvělé. Film netrpí hluchými místy, otazníky z minulých dílů jsou zodpovězeny a režisér představil směr, kterým by se měla pokračování ubírat. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H92q2rJzJEQ[/youtube] Od Temného rytíře se očekávalo hodně. Předchozí díl byl kritiky uznán jako nejlepší komixové zpracování všech dob, také byl ověnčen titulem - Nejlepší film desetiletí. S jistotou mohu říct, že Temný rytíř povstal z popela a je připraven vám to dokázat.