Seriály, část 3.

Obsah článku:
  1. Breaking Bad

Breaking Bad

První scénka z pilotu (první díl) vám představí člověka, který uhání před zvukem houkačky, má na sobě jen spodky a dýchací masku. Vedle něho leží "kolega", bohudík plně oblečen, v bezvědomí. Nevadská poušť není nejlepší místo pro rychlou jízdu a tak bohužel skončí v příkopě. Nahraje krátký vzkaz pro rodinu, rozloží doklady na zem a jde s revolverem v ruce vstříc osudu. Dál pokračovat nebudu, děj nabere pořádné obrátky.

Síla Breaking bad (Perníkový táta) tkví v neustálém překvapování. Po čase vás přestane bavit tipovat co se bude dít dál. Seriál má vlastní hlavu a vlastní způsob vyprávění příběhu o středoškolském učiteli, nejnudnějším člověku na světě, který se rozhodne vařit metamfetamin. Walter White je učitel chemie, má manželku a syna trpícího obrnou. Jeho manželka čeká další dítě a protože život nebývá jednoduchý, musí si Walter vydělávat v myčce aut, kde bývá ponižován šéfem. Jeho švagr, agent protidrogového, ho přemluví k prohlédnutí si policejního zátahu na vařičské doupě. V tu chvíli mu docvakne, že před ním leží řešení jeho problému s penězi. Ale bude k tomu potřebovat parťáka, někoho kdo zná trh.

Je to příběh o muži, který se snaží zajistit svou rodinu na dobu, kdy by s němi nemusel být. Vypráví o proměnné spořádaného muže v ... V koho vlastně? Čeká vás 5 sérií realistického a skvěle vyprávěného příběhu a dost možná jednoho z nejlepších seriálu, které byly kdy natočeny.

Publikováno: 20. 09. 2012

Kategorie: Filmy

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: award | Breaking Bad | Emmy | Perníkový táta | Walter White