Sci-fi filmy, které vám v letošním roce nesmí uniknout

Fascinují vás ohromující technologie budoucnosti? Věříte na mimozemšťany? Existují podle vás paralelní světy nebo dokonce vesmíry? Myslíte si, že přijde apokalypsa? Prostě a jednoduše jste fanoušky sci-fi? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. V roce 2015 k nám do kin přijde spousta dobrých sci-fi filmů. Zapomeňte teď na profláknuté Avengers, Star Wars nebo Batmana se Supermanem. Máme na mysli něco jiného.

1. Ex Machina

Světová premiéra: 23. 1. 2015 Česká premiéra: 30. 4. 2015 Pokud byste se měli podívat jen na jediný sci-fi film letošního roku, Ex Machina je jasnou volbou. Hlavnímu hrdinovi se zdá, že má neuvěřitelné štěstí. Vyhraje týdenní pobyt na chatě svého zaměstnavatele. Jenže vzápětí zjistí, že to není žádná chata. Jedná se obrovské výzkumné centrum a on sám se má stát součástí jednoho výzkumu. Má se zamilovat do robota Avy a naučit ji citům. Ale výzkum má také svou temnou stranu…

2. Pixely

Světová premiéra: 13. 5. 2015 Česká premiéra: 13. 8. 2015 Snímek Pixely potěší všechny vášnivé hráče. Pointou jsou totiž videohry! Mimozemšťané si je vyloží jako vyhlášení války a zaútočí na Zemi. Inspirují se právě videohrami, a tak se po ulicích prohání třeba pixelový Pacman. Tým zkušených hráčů videoher proti němu bojuje. Podaří se jim to? Nebo se na konci zobrazí jen nápis Game over?

3. Jupiter vychází

Světová premiéra: 5. 2. 2015 Česká premiéra: 5. 2. 2015 Jupiter je obyčejnou holkou, která pracuje jako uklízečka záchodů. Nemá ani tušení, že ji sledují vyvinutější bytosti z vesmíru a už vůbec neví, že má stejnou DNA jako Královna vesmíru. Ta ji vnímá jako ohrožení a rozhodne se ji zničit. Pokud vám nevadí děj filmu trochu ve stylu Twilight (lovec, který má Jupiter zneškodnit, se do ní zamiluje), nebo plánujete přinutit k nějakému sci-fi filmu přítelkyni, tenhle by mohl být ten pravý.

4. Země zítřka

Světová premiéra: 20. 5. 2015 Česká premiéra: 21. 5. 2015 Za filmem sice stojí Disney, ale není to úplně dětská pohádka. Hlavními hrdiny jsou dospělý Frank a dospívající Casey, kteří spolu objevují tajemství záhadného místa kdesi v čase a prostoru, které je známé jako Tomorrowland (Země zítřka). Musí kvůli tomu změnit nejen sami sebe, ale rovnou celý svět. Pokud přece jen sázíte raději na klasiku, určitě se můžete těšit na Batman vs. Superman, Star Wars: Síla se probouzí nebo Terminator: Genisys. Úplný přehled letošních filmových novinek pak najdete zde.

Publikováno: 04. 05. 2015

Kategorie: Kultura | Filmy

Autor: Jakub Novotný