Kojení přináší samá pozitiva. Ale co když bolí?

Kojení přináší celou řadu zdravotních benefitů pro miminko, a navíc upevňuje citové pouto mezi matkou a dítětem. Jenomže může pekelně bolet. Měla by snad v takovém případě matka přestat kojit a přejít na umělou stravu? K ničemu takovému nenabádáme, kojení je pro dítě to nejlepší - případné komplikace je však nutné urychleně vyřešit. Přečtěte si největších pozitivech kojení, ale také o tom, jak předcházet nepříjemnostem.

Pozitiva kojení v kostce

Kojení nabízí spoustu výhod, jak matce, tak dítěti. Kojenec získává z mateřského mléka veškeré potřebné živiny, ale i protilátky, které umělá výživa nahradit nemůže. A navíc z mateřského mléka nehrozí žádná alergická reakce. Co se týče matky, kojení perfektně podporuje psychiku, protože díky zvýšené produkci endorfinů se žena cítí komfortněji. Lepší nálada po kojení tedy není čistě náhodná, ale právě jedním z pozitiv. Kojení navíc napomáhá k ještě o něco pevnějšímu poutu s dítětem. A ještě něco. V případě mateřského mléka se nemusíte bát, že by nemělo správnou teplotu, jako je tomu u ohřívaného umělého mléka – mateřské mléko má vždy optimální teplotu. Pokud zrovna s dítětem nejste doma a lahev s umělou výživou – nic se neděje. Jednoduše ho nakojíte kdykoliv a kdekoliv. Nikdy se nestane, že by miminko muselo vydržet delší dobu bez přísunu potravy.

Příčiny bolesti bradavek

Důvodů, proč některé ženy trápí bolestivé bradavky, je několik. Mezi ty nejčastější patří nesprávná technika při kojení, kdy se kojenec k prsu nedokáže správně přisát. Za bolesti bývá zodpovědné také nadměrné nalití prsou, záněty prsních žláz, ucpaný mlékovod. Dalším důvodem může být pomalé, nebo naopak příliš rychlé spouštění mléka.

Prevence? Multi Mam Compresses!

Jak se vyhnout případným bolestem a jak je efektivně řešit, když už se s nimi potýkáte? Rychle a snadno vám uleví od bolesti bio-aktivní náplasti Multi Mam Compresses – ty nejenže ulevují od bolesti, ale zároveň pomáhají regenerovat kůži, snižují otoky a také zabraňují vzniku nepříjemných infekcí. A pokud dítě gel pozře – nic se neděje, protože se v nich nenachází žádné dítěti nebezpečné látky.

Publikováno: 19. 12. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Ivana Kolářová