Představujeme vám 3 způsoby, jak rozeznat dětské oblečení

Pokud ratolest v letošním roce nastupuje do mateřské, respektive základní školy, je nezbytné myslet i na takové detaily, jako je označení oblečení. Samozřejmě jednoduchou cestou je napsat jméno nějakou fixou na štítek oblečení, nicméně taková jmenovka nevydrží neustálé praní. V následujících řádcích vám proto představíme kreativní způsob, jak rozeznat dětské oblečení.

Dobré označení dětského oblečení je důležité, protože jinak se vám syn vrátí s cizími ponožkami a dcera s jinou sukní. Ušetřete si tedy starosti, protože jmenovky pro děti představují jakési světlo na konci tunelu. Například razítko na textil - na oblečení do školy a školky vám ušetří mnoho starostí.

První možností je již zmíněný fix na textil, ale ten není trvalé řešení. Špatně zvolený fix vám navíc vytvoří fleky. Sáhněte po kreativnější možnosti, která se zalíbí nejen vám, ale i vašim dětem.

Současný trh je rozmanitý a velké oblíbenosti se těší razítka na textil se jménem, která jsou nejenže praktická, ale také dobře vypadají, dále pak výšivky a nažehlovací, respektive nalepovací jmenovky. Zaměříme se však především na razítka a nažehlovací jmenovky, s nimiž přichází značka MAMACHICK.

Razítko na textil – na oblečení do školy a školky

Poměrně rychlým a snadným způsobem, jak označit dětské oblečení, jsou razítka. Označení vám zabere sotva pár minut. Stačí vyjmout razítko, otevřít kryt a udělat otisk na oblečení. Dávejte si však pozor a kryt vždy zavřete, jinak by barva zaschla, a potom byste razítko už nevyužili.

Pusťte se do hromadného razítkování. Přichystejte si veškeré oblečení, které plánujete nějak označit, a razítkujte. I kdybyste razítkovali 100 triček, nestrávíte tím více než 20 minut. Jednoduché, nemyslíte?

Značka MAMACHICK má k dispozici personalizovaná razítka, takže si ho necháte vyrobit přímo na míru vašim potřebám a požadavkům. Razítko tak může být v podobě jména vašeho dítěte, ale také k němu přidáte i nějaký specifický tvar, který si vaše ratolest snadno zapamatuje. Obrázky a tvary mají smysl hlavně u dětí, jež chodí do mateřské školy, protože ještě neumí číst. Stejně tak si zvolíte konkrétní barvu, která může být černá, modrá i červená.

Razítko zvládá až 50 vyprání. Co se týče inkoustu, ten vydrží až 1000 otisků. Investice do takového označování oblečení není příliš velká, když vezmete v potaz, kolik razítek můžete realizovat. Dávejte si však pozor na to, aby inkoust nevyschl, jinak by životnost nebyla tak dlouhá.

Nažehlovací jmenovky na oblečení pro děti do školy a školky

Další populární variantou jsou nažehlovací jmenovky na oblečení pro děti do školy a školky, jejichž aplikace je sice složitější a časově náročnější, ovšem řešení je trvanlivé, estetické a stylové.

Nažehlovací jmenovku můžete umístit v podstatě kamkoliv, ať už na viditelné, nebo skryté místo. Při nažehlování je vyžadováno, aby bylo oblečení čisté a suché. Pozor, nažehlovací obrázek by se neměl dávat na mastné skvrny.

Nažehlování probíhá tak, že jmenovku položíte na pečicí papír, přes který potom přejíždíte žehličkou, která by měla být zahřátá na střední až vysoký stupeň. Samozřejmě záleží přímo na konkrétní žehličce. Přes nažehlovací jmenovku přejíždějte asi 15 sekund, a potom se podívejte, jestli na textilu drží. V případě, že má jmenovka strukturu látky, je to v pořádku a označení oblečení je na světě. V opačné situaci stačí ještě párkrát přejet přes obrázek či jmenovku žehličkou, ovšem opět za použití pečicího papíru.

Nažehlovací jmenovky jsou charakteristické vysokou odolností, takže zvládají bez problémů praní i sušení.

Jestliže tedy hledáte ideální způsob, jak označit oblečení vašich ratolestí, razítka a nažehlovačky jsou ideální volbou. Podívejte se do nabídky společnosti MAMACHICK, která vám pomůže vytvořit jmenovky, jež si vaše ratolesti doslova zamilují.

Publikováno: 05. 05. 2023

Kategorie: Děti

Autor: Dita Válková