Nechcete volit riskantní investici? Vložte své peníze do investičního zlata a stříbra

Každý z vás by měl myslet na svoji budoucnost. Součástí strategie je také investování, abyste zhodnotili naspořené finanční prostředky. Existuje řada příležitostí, do nichž můžete vložit své vydělané peníze. Některé z nich jsou však poměrně riskantní. Chcete-li raději volit jistotu, jeví se jako vhodné řešení investice do zlata a stříbra.

Pro koho je investiční zlato a stříbro určené?

Investiční zlato, potažmo investiční stříbro jsou komoditami, které se dlouhodobě těší velké oblibě. A to nejen u velkých investorů, kteří realizují investice do stříbra a zlata v opravdu vysokých částkách. Investiční zlaté mince, případně investiční zlaté slitky a jejich stříbrné varianty si může pořídit rovněž drobný střadatel, stačí k tomu zvolit vhodný produkt. Nejlevnější investiční zlaté a stříbrné mince, jež zároveň slouží pro sběratelské účely, se dají zakoupit už od několika málo tisíc korun, takže jsou dostupné prakticky každému z vás.

Hlavní přednosti investičních kovů

Investice do stříbra a zlata není nijak riskantní. Třeba oproti akciím zde nehrozí, že byste o investované peníze zcela či z velké části přišli. Investiční zlaté slitky a mince se dají, podobně jako investiční stříbro, dobře zpeněžit kdykoliv a kdekoliv na světě. Cena těchto drahých kovů je velmi stabilní, vlivem času naopak spíše roste, takže se při nákupu a následném prodeji ve vhodné chvíli dá na zlatu a stříbru solidně vydělat. Hlavním cílem je však ochrana peněz před inflací a dalšími negativními ekonomickým jevy.

Prodejce investičního stříbra a zlata v ČR a na Slovensku

Zlaté a stříbrné mince, dále pak investiční stříbrné slitky v podobě cihel a jejich zlaté verze se dnes dají pořídit snadno, a to kupříkladu u společnosti AuPortal. Společnost, jež v tuzemsku a na Slovensku patří k předním obchodníkům s investičními kovy, nabízí celou řadu zlatých slitků v podobě cihliček, v jejím sortimentu nechybí ani atraktivní sběratelské zlaté a stříbrné mince. Kromě eshopu provozuje také dvě kamenné pobočky, které naleznete v Praze a Brně.

Publikováno: 24. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová