Rychlá půjčka? Přečtěte si pravidla zodpovědného půjčování!

Potřebujete menší finanční injekci, díky které ustojíte kratší časové období bez vlastních příjmů? Rychlá půjčka může být dobrým řešením, ale přesto byste neměli podceňovat význam zodpovědného půjčování. Jde sice „jen“ o pár set až tisíc korun, ale stále je to půjčka jako každá jiná. Než o ni zažádáte, přečtěte si následující doporučení. Krátkodobé nebankovní půjčky jsou v České republice neuvěřitelně populární. Lidé si je však často berou bezdůvodně a chovají se velmi nezodpovědně. Přitom jde o závazek, který může mít dopad nejen na dlužníka, ale i jeho nejbližší rodinu.

Kdy je půjčka dobrý nápad?

O půjčku si můžete zažádat, pokud jste nevyšli s penězi před výplatou, případně musíte vyřešit nečekané výdaje, které nemůžete pokrýt ze svých finančních rezerv. Zároveň si pohlídejte, zda máte dostatečně vysoký pravidelná příjem. Měli byste mít jistotu, že vám peníze v dohledné době přijdou na účet a stihnete půjčku splatit včas. Obecně se rychlé půjčky hradí formou jednorázové splátky v předem dohodnutém termínu od 1 do 30 dnů.

Kdy je půjčka špatný nápad?

Rychlá půjčka není primárně určena pro zaplacení jiného úvěru. Neměli byste ji použít ani na úhradu nepotřebných položek, jako jsou dárky, dovolená apod. Nevhodná je také pro osoby, které mají dlouhodobé finanční problémy.

Než o půjčku požádáte...

Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jedou řež“ - opravdu půjčku potřebujete, nebo byste mohli nepříjemnou finanční situaci vyřešit šetrněji, třeba bezplatnou půjčkou od rodiny? Pokud se nakonec přeci jen rozhodnete pro uzavření smlouvy, vždy kontaktujte některou ze známých společností, protože jedině ověřený poskytovatel úvěrů garantuje transparentní podmínky. Pamatujte si, že pokud z nějakého důvodu nebudete moct uhradit dlužnou částku, neprodleně kontaktujte poskytovatele a snažte se s ním danou situaci vyřešit. Vyjdete z toho mnohem lépe, než kdybyste strkali hlavu do písku.

Publikováno: 01. 02. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová