Sport

Jak šel čas s trampolínou: Přečtěte si o zajímavosti o historii skákání

Slíbili jste dětem, že jim na zahradu trampolínu? Jejich nadšení pro skákání je naprosto přirozené. Lidstvo bylo touto aktivitou fascinováno od nepaměti!

Jak to všechno začalo?

Pokud jde o vůbec první skoky do výšky, které lze s přimhouřením jednoho oka přirovnat ke skákání na trampolíně, pravděpodobně se o ně pokoušeli eskymáčtí Inuité. Přesněji na napnutých mrožích kůžích. O něco lépe se skákalo potulným akrobatům a kejklířům ve středověku. Používali plachty a pružná prkna všeho druhu.

Bavíme-li se o trampolíně „dnešního typu“, vyrobil ji francouzský akrobat du Trampoline. A je více než zřejmé, že právě on dal konstrukci jméno, které jí přetrvalo do dnes.

První trampolínu moderního typu však sestrojilo duo George Nissen a Larry Griswold v roce 1936. Konstruktéři měli ke skákání poměrně blízko – Nissen byl gymnasta a potápěč, takže velmi dobře věděl, po čem sportovci touží. Povedlo se jim navrhnou perfektní pomůcku, kterou si patentovali a v roce 1942 začali v roce 1942 vyrábět vyrábět sériově.

Armádní tréninková pomůcka

O trampolíny projevila zájem armáda USA, které je využívala co by tréninkovou pomůcku při výcviku námořnictva, pilotů a navigátorů. Vojákům skoky pomáhaly ve zlepšování fyzické kondice, soustředěnosti a prostorové orientaci.
Skákání na trampolíně se rychle dostalo do centra pozornosti běžných lidé a v roce 1947 proběhl první závod ve skákání. V roce 1964 v Londýně proběhlo první mistrovství světa jednotlivců a rok poté ve francouzském Lafayette také mistrovství synchronních dvojic.

Pořiďte si taky jednu – trampolínu s ochrannou sítí!

A jak to vypadá se skákáním dnes? Trampolína s ochrannou sítí je nedílnou součástí téměř každé zahrady. Je cenově dostupná, bezpečná a zabaví celou rodinu. Opravdu ji ještě nemáte? Napravte to!

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.