Střešní stan na auto? Proč je dobré ho pořídit

Neláká vás karavan ani vestavba do auta, ale přesto byste chtěli vyrazit na roadtrip, kde byste nemuseli spát na sklopených sedačkách auta? Možná právě vy, oceníte střešní stan, který je ideálním řešením, pokud nechcete investovat do obytných vozů.

Svoboda ať už jedete kamkoliv

Střešní stany na auto přinášejí svobodu ať jdete kamkoliv. Můžete na dovolené strávit tolik času, kolik budete chtít a zároveň neomezovat své pohodlí. Stan můžete namontovat na osobní vůz i dodávku. Odpadne vám neustálé přesouvání věcí, jelikož stan budete mít po celou dobu připevněný na autě. Zajímavost: jsou také typy stanů, kde nemusí balit spacák a peřina, vše jednoduše necháte tak, jak to je a stan i s věcmi složíte.

Zabere málo místa

Vzhledem k tomu, že stan sbalíte jednoduše přímo na střeše, můžete se vydat skoro kamkoliv, dokonce i tam, kam byste se s karavanem nedostali. Střešní stan je pouhý balík na střeše, který o moc nepřesahuje rozměr střešního boxu, nebudete skoro nic potřebovat. Nebudete tolik nápadní a stále se vám bude pohodlně řídit.

Jednoduchá instalace

Montáž střešního stanu je velmi jednoduchá. Důležité je, aby vaše auto mělo tzv. podélníky (hagusy). Na ty se přichytí univerzální příčník, který bude stan podpírat. Samozřejmě záleží na konkrétních výrobcích a modelech, a proto se jednoduše držte návodu.

Dva druhy střešních stanů

Střešní stan si lze vybrat ze dvou druhů a to:

Textilní stan

Tento typ střešního stanu, který je na střeše při převozu složený napůl. Při stavbě je snadno rozložíte a podepřete žebříkem, který bude zároveň přístupovou cestou. Stan si můžete vybrat ve variantě pro 2 až 4 osoby.

Skořepinový stan

jelikož má skořepinový povrch. Staví se tak pouze do výšky nad střechu auta. Nemějte obavy, stan v žádném směru nepřesahuje půdorys vozu. Tento střešní stan, je určen maximálně pro dvě osoby.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová