Matrace je nejdůležitější část postele

V posteli trávíte zhruba jednu třetinu vašeho života, a proto je velmi důležité zaměřit se hlavně na kvalitní výběr matrace. Především ze zdravotního hlediska vám může dobrá matrace velmi pomoct. S tou správnou se ráno budete budit odpočatí a plní elánu. Nebudou vás bolet záda a prospíte v klidu celou noc.

Existují různé velikosti matrací

Protože existuje celá řada typů postelí, také v matracích je široký výběr.
  • Jednolůžková je v nejčastějších rozměrech 70x200, 80x200 nebo 90x200 centimetrů – tyto matrace jsou vhodné také do dvojlůžkové postele, zvlášť v době, kdy každý z partnerů potřebuje jinou tvrdost.
  • Dvojlůžková ve velikostech 140x200, 160x200 nebo 180x200 centimetrů.
  • Atypická matrace – někdy můžete požadovat jiný rozměr, a v tomto případě byste měli kontaktovat prodejce a zeptat se na velikost, jakou potřebujete

Dětská zdravotní matrace

Samostatnou kapitolou jsou zdravotní matrace. Ty jsou speciálně navržené. Musí projít náročnými klinickými testy a mít osvědčení o atestaci. Všechny materiály musí splňovat potřebné požadavky. A to nejen jádro matrace, ale také potahové tkaniny. Zajišťují dokonalou podporu těla, díky tomu dokonale rozloží váhu, uvolníte si svaly a dáte odpočinout páteři. Celkově přispívají k lepší fyzické i psychické náladě.

Slevové akce bývají časté

Koupě matrace není žádná levná záležitost. Přesto, hlavně na internetu, ale také občas v kamenné prodejně, se dá sehnat za poměrně slušné peníze. Stačí se jen pořádně dívat. Zvlášť, když prodejci poskytnou slevu, kdy ji můžete koupit až za polovinu své původní ceny, nebo vymyslí jinou akci, například 1 + 1 zdarma. To už se vyplatí, mít dvě matrace za cenu jedné. Pokud tedy nespěcháte s koupí, počkejte si. Na výběr správné matrace si dopřejte čas. Pořádně si promyslete, co od ní očekáváte a jaký by měla splnit účel.

Publikováno: 21. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová