Víte, že dokonce i v Praze jde snadno zaparkovat? Poradíme vám, jak na to

Není žádným tajemstvím, že v centru velkých měst, ale i jejich odlehlejších částí je parkování často velký problém. Dojíždíte do Prahy a hledáte parkování Praha 8, nebo v jiných zaplněných lokalitách? V tom případě se navíc musíte vyznat v zónách, které jsou označeny modrou, oranžovou a fialovou barvou. Parkování však nemusí být až tak strašidelné, pokud víte, jak na to.

Díky aplikaci Parkingcard můžete v Praze zaparkovat kdekoliv. Ještě jste o Parkingcard neslyšeli? Možná budete překvapeni, jak je parkování s přenosným parkovacím oprávněním v modré zóně jednoduché. V následujících řádcích vám prozradíme, co je to Parkingcard a jaké nabízí výhody pro uživatele.

Výhody Parkingcard

Tato aplikace vám značně usnadní parkování ve vytížených částech Prahy. Jediné, co musíte udělat je najet na webové stránky Parkingcard, popřípadě si stáhnout aplikaci. Následně vyberete, kterou městkou část si chcete předplatit a datum, kdy budete ve zvolené lokalitě parkovat. Určíte si například parkováníPraha 4, v jaký den chcete a vyjede vám nabídka dostupných přenosných karet. S přenosnou parkovací kartou můžete využívat volná parkovací místa v celé části.

Už nemusíte řešit, zda zaparkujete a kolik za parkovací místo zaplatíte, protože na Parkingcard.cz si jednoduše zaplatíte celodenní parkování za výhodnou cenu.

Levnější parkování díky Parkingcard

V Praze je normální platit za parkovací místo kolem 60 korun na hodinu. Nedejbože, že náhodou přetáhnete o pouhou čtvrthodinu, kdy vám automat naúčtuje i další započatou hodinu. Takové starostí s Parkingcard mít nemusíte, protože parkovací místa máte volně k dispozici po celý den za pouhých 400 korun. Pokud do Prahy dojíždíte pravidelně, může vám aplikace ušetřit celou řadu starostí, ale financí. A to je fajn, nebo ne? 

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adéla Záhorská