Sklokeramická deska Baumatic BHC 605 x Whirlpool AKM 901 NE

Sklokeramické desky tvoří interiér takřka každé moderní kuchyně. Usnadňuje vaření, které je díky ní rychlejší i bezpečnější a jsou cenově dostupné víceméně pro jakoukoliv dnešní domácnost. Jak vybrat vhodný výrobek, který bude sloužit pěknou řádku let? Pozor určitě musíme dávat hlavně na to, abychom například nevytvořili žádné škrábance a jednotlivé plotýnky nebyly příliš blízko u sebe.

Baumatic BHC 605

Dotykové ovládání, bezpečnostní zámek a časovač. To je ve zkratce základní vybavení sklokeramické desky Baumatic BHC 605. Tento výrobek firmy Baumatic nabízí čtyři varné zóny o průměru 145 a 180 milimetrů (jinými slovy - dvě varné zóny High-Light s průměrem 145 milimetrů a příkonem 1,2 kilowatt a dvě varné zóny High-Light s průměrem 180 milimetrů a příkonem 1,8 kilowatt) Provedení je v ryze černé barvě, maximální příkon elektrické energie je 6 kilowatt. Provedení sklokeramické desky od firmy Baumatic se musí obejít bez displeje, obsahuje ale nezbytnou dětskou pojistku nebo signalizaci zbytkového tepla, dostatečná pro běžné využití je pak určitě i šedesáticentimetrová dotyková varná deska. Na závěr je třeba dodat i to, že provedení této sklokeramické desky je standardně bez rámečku. Parametry: 52 x 590 x 520 mm Pořizovací cena: Od 4.216,- Kč

Whirlpool AKM 901 NE

Tato sklokeramická varná deska nabízí celkem čtyři rychlovarné plotny, ovládání je mechanické (pomocí knoflíků) a nabízí celkem sedm stupňů výkonu. Sklokeramická deska Whirlpool se prodává v černém provedení s ocelovým rámem, celková hmotnost celé konstrukce dosahuje osmi a půl kilogramu. Maximální příkon? 6,2 kilowatt. Samozřejmostí je například i takřka již klasická indikace zůstatkového tepla a zapnutého stavu, tento typ sklokeramické desky má i indikaci zůstatkového tepla (kontrolka svítí po skončení procesu vaření, dokud je teplota desky stále tak vysoká, aby nás mohla při dotyku popálit), chybí ale například časový spínač. Ovládací panel je umístěn na velmi praktickém místě - vpravo od jednotlivých plotýnek a samotná deska má i proudovou pojistku 3x 16 A. Parametry: 50 x 580 x 510 mm Pořizovací cena: Od 4.049,- Kč Jaký z těchto dvou výrobků si vybrat? To je opravdu jen na Vás a Vašich osobních preferencích pro jednotlivé značky. 

Publikováno: 05. 12. 2012

Kategorie: Sklokeramická deska

Autor: Monika Dušková