Vychutnejte si výtečná toskánská a sicilská vína

Víno je v České republice velice oblíbené, ostatně není se čemu divit, když právě jižní část Moravy je jako stvořená pro pěstování vinné révy. Nicméně nemusíte nutně zůstávat u moravské tekuté révy, vyzkoušejte i italské odrůdy. V následujících řádcích se zaměříme na vína z Toskánska a Sicílie.

Toskánská vína

Toskánsko je středobodem Itálie. Vyznačuje se dlouhou historií, malebnou krajinou i výrobou světově proslulých vín. Právě toskánská vína jsou charakteristická tím, že se vyrábí podle předepsaných přísných pravidel, a tím pádem si získala i výbornou reputaci. V dané oblasti působí i celá řada talentovaných vinařů. Obrovské popularitě se jednoznačně těší toskánské víno Chianti proslulé svou lehkostí. V dubových sudech toto víno zraje alespoň tři roky. Pokud byste hledali vskutku lahodná toskánská vína, sáhněte například po Brunello di Montalcino.

Sicilská vína

Další skupinu tvoří sicilská vína, přičemž Sicílie jako taková představuje největší ostrov Středozemním moři a současně i nejjižnější část Itálie jako takové. Vinohradnictví se tamní zemědělci začali věnovat už dávno před Kristem. Přestože je Sicílie nedaleko pevninské Itálie, její vína jsou naprosto odlišná, protože na pěstování a chuť vinné révy má kopcovitý až horský charakter území. V případě, že si chcete zakoupit toskánská a sicilská vína, podívejte se do nabídky internetového obchodu Vinodoc.cz, který se specializuje na kvalitu. Sortiment je pečlivě vybírán, a to na základě ochutnávek z tisíců vzorků na vinařských veletrzích. V současné době e-shop zastupuje více než 60 vinařství z Itálie a jedná se zároveň o největší online specialistu na italská vína v České republice. Poradí vám tedy, když potřebujete pomoct s výběrem. Přijde si na své každý, ať už jste náročný milovník, sběratel, nebo začátečník v poznávání italských vín.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová