Jakou ochranou kosmetiku zvolit v zimním období?

Jakmile začne venku klesat teplota blíže a blíže k bodu mrazu, měníte pneumatiky na autě z letních na zimní. Stejně takovou změnu byste měli provést i se svou kosmetikou. I přes zateplovací manévry – čepice naražená do čela a šála vytažená až k nosu – svou pleť nemůžete dokonale ochránit. Zima je roční období, během něhož pleť značně trpí. Jak se tedy postarat, aby váš obličej letošní tuhou zimu ustál bez úhony?

Pleť je v zimě šupinatá, vysušená a objevují se na ní červené skvrny, které často pálí či svědí. Je proto potřeba věnovat péči o pleť zvýšenou pozornost.

Letní lehkou emulzi vyměňte za hutný krém

V horkých letních dnech používáte lehčí krémy, které pokožku nemastí. Ale na podzim byste měli tento typ krému vyměnit za hydratační krém, který na vaší pleti vytvoří kvalitní bariéru. Díky vyvážené hydrataci si pleť zachová svou pružnost a lépe se bude chránit před vnějšími vlivy, jako je vítr či studený zimní vzduch.

Kromě toho, že make-up je estetickou záležitostí, dokáže působit jako ochranný štít proti venkovnímu prostředí. Právě při přechodu z podzimu na zimu dochází k silným změnám povětrnostních podmínek a teplot. Make-up je jakýmsi štítem, který však vaši pleť ochrání. Ale pozor, nanášejte make-up až po úplném zaschnutí krému (10 až 15 minut). Make-up, který budete používat v zimě, by měl být lehčí, jemnější a měl by se dát lépe vklepávat ve dvou vrstvách. Na závěr použijte pudr, který ale neprašte ze strany n a stranu. Pudr totiž musíte do pokožky jakoby vtlačit.

Jestliže tedy použijete v zimě tento trojobal, můžete se těšit na skvělé nalíčení a také dokonalou ochranu vaší pleti.

Myslete i na své rty

Kromě toho, že potřebuje dostatečnou hydrataci pokožka, potřebují ji i vaše rty. Vplatí se o své rty pečovat dlouho před nástupem pravé, kruté a mrazivé zimy. Vyhnete se tak drsné a popraskané pokožce. Rty byste měli pravidelně ošetřovat v první řadě peelingem, který dnes zakoupíte v téměř každé drogerii. Odstraní se tak suché šupinky a neobjeví se na rtech bolestivé zatrhliny. Vždy po ruce byste měla mít svůj oblíbený balzám na rty (nejlépe s obsahem rostlinných olejů) a používat ho častěji než třeba v létě.

Díky těmto tipům, které budete dodržovat, můžete být i v zimě neodolatelně krásná. 

Publikováno: 02. 10. 2012

Kategorie: Dekorativní kosmetika | Pečující kosmetika

Autor: Jakub Králeň