Praktické tipy, jak vyřešit problémy s erekcí

Problémy s erekcí se týkají milionů mužů na celém světě, a to v rámci všech věkových skupin. Rozhodně není pravda, že se „nepostaví“ především starším pánům – z různých důvodů má potíže tohoto druhu i velmi početná skupina mladých lidí. Bez ohledu na věk však platí, že spouštěcí faktory erektilní dysfunkce jsou většinou stejné. A protože kvalita sexuálního života výrazně ovlivňuje celkovou pohodu ve vztahu, je vhodné problémy s erekcí co nejdříve vyřešit. Jak na to?

Zdravá strava

Jste to, co jíte. Nezdravá strava se musí na kondici zákonitě projevit. Ale naštěstí není nikdy pozdě změnit jídelníček a vyřadit z něj smažená a tučná jídla. Naopak je vhodné konzumovat co nejvíce ovoce a zeleniny. Může pomoct i přechod na raw stravu.

Dostatek pohybu

Kdo se nehýbe, zakrní. Dostatek pohybu je také velmi důležitý, a to nejen v souvislosti s erektilní dysfunkcí. Nemusí se přitom jednat o sport – lepší než nic jsou i pravidelné procházky. Pohybem na čerstvém vzduchu se navíc zvyšuje produkce vitaminu D, který má příznivý vliv na erekci.

Přírodní afrodisiaka

Matka příroda je moudrá a zásobila nás množstvím látek s afrodisiakálními účinky. Za zmínku stojí například ženšen, cizrna, česnek, fazole, zázvor, celer či hřebíček.

Komunikace s partnerkou

Erektilní dysfunkce je nepříjemná záležitost, ale určitě ne ostuda. Muži, kteří o tomto problému otevřeně hovoří se svým protějškem, se dostávají do hry mnohem rychleji. K častým důvodům poruchy totiž patří psychika. Jakmile dojde k eliminaci stresu (např. ze selhání apod.), potíže by měly ustat. Jak řešit problémy s erekcí, když nic nepomáhá? Poslední možností je návštěva lékaře, který doporučí vhodný postup léčby. Do této fáze se však dostává jen minimum mužů – u většiny zafunguje změna životního stylu.

Publikováno: 20. 03. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: jak vyřešit problémy s erekcí