Proteinová dieta. Je opravdu tak dobrá?

Proteiny jsou trendem dnešní doby. Máte je v jogurtech, sýrech, můžete si udělat kaše i nápoje. Najdete je dokonce i ve zmrzlině. Je ale proteinová dieta pro všechny?

Proteinová dieta – jak ji držet

Proteinové výrobky jsou nyní populární, protože jednak mají velkou propagaci, a pak jsou prezentovány jako skvělý prostředek pro podporu svalů. Stejně jako u jiných typů stravy je zapotřebí s nimi ale umět pracovat. Proteiny jsou bílkoviny a skutečně pomohou víc napumpovat svaly, dodat jim výživu. Pokud jste samozřejmě alespoň v nějakém tréninku. Uveďme si to na příkladu. Tím je proteinová dieta. Při ní nehladovíte, protože jíte proteinové pokrmy, které vám dodají výživu a zasytí. Hubnete zcela přirozeně a bez rizik, nehrozí vám tak žádný jo-jo efekt. Jídlo máte připravené bez jakýchkoli škodlivých chemických přísad. Princip této diety spočívá v tom, že se čtyři běžná jídla vymění za ta proteinová, která mají nízkou energetickou hodnotou a jsou vyvážena tak, aby měla menší obsahy tuků a cukrů. Váš metabolismus se naprogramuje na proces, kdy se začnou odbourávat tukové zásoby.

Jak správně na keto dietu?

Keto dieta je rovněž velmi oblíbená procedura na hubnutí. A víte co? Proteinová a keto dieta, to je to samé. Princip jsme tedy již představili, jen doplníme, že při proteinové i keto dietě se navodí stav ketózy (proto se říká keto dieta), což je právě onen proces odbourávání tukových zásob. Záleží jen na tom, kdo dietu drží, tedy kolik potřebuje shodit, dostat se do formy. Dieta má čtyři fáze, jejichž délka se odvíjí od potřebné redukce hmotnosti. Obecně lze říci, že čím je redukce větší, tím jsou fáze delší. Proces probíhá tak, že v 1. fázi jíte čtyři proteinová jídla, v té druhé už tři a jedno dle vás. Logicky pak ve 3. fázi už máte dvě proteinová jídla a dvě vlastní, ve 4. fázi už konzumujete jedno proteinové jídlo a tři vlastní. Nechte si takovou dietu sestavit na míru od značky Victus, která tyto produkty nabízí. Využijte výhodných balíčků a hotových jídel, kdy se nemusíte o nic starat. Stačí jen ohřát a jíte. A poté se radujete z ubývajících kil, aniž byste museli hladovět.