Víte, jak správně vybrat sportovní dres?

Sportování se řídí určitými pravidly. Pro profesionální i amatérské sportovce to znamená i to, že činnost musí provozovat ve stanoveném oděvu. Pro kolektivní sporty jsou typické dresy, jejichž funkcí není jen rozlišení jednotlivých týmů. Hlavním smyslem sportovního oblečení je poskytnout sportovcům dostatečný komfort a příznivce ovlivnit jejich výkon. Vybrat ten správný dres však není nic jednoduchého. V tomto článku vám prozradíme, na co si dát pozor a kde se poohlédnout po kvalitních dresech za skvělou cenu.

Velikost, střih a materiál

Na co si dát pozor při výběru dresů? K nejdůležitějším aspektům patří velikost, střih a materiál. Outfit musí sportovci padnout jako ulitý – nesmí být těsný, ale ani příliš volný. Dres by měl být střižený tak, aby nijak neomezoval v pohybu a zároveň nevlál. Co se týče materiálu, podstatné je, aby byl pohodlný, prodyšný a dobře odváděl pot. Některé materiály jsou doslova univerzální a vyrábí se z nich dresy pro většinu sportovních odvětví. Jiné mají natolik specifické vlastnosti, že se využívají jen pro určité sporty.

Podstatný je i vzhled

Perfektně střižený a skvěle padnoucí dres ze špičkového materiálu bude dokonalý jen za předpokladu jedinečného designového provedení. Jinými slovy – sportovní oblečení musí dobře vypadat, protože jedině tak se v něm bude sportovec cítit dobře. Líbivé grafické zpracování může pozvednout morálku týmu. V profesionálně vyhlížejícím dresu si i parta přátel – amatérských sportovců – připadá jako ve finále prestižního klání.

I Češi umí vyrábět profi dresy

Vezmete-li si výše zmíněné atributy k srdci, bude se vám zamlouvat nabídka od českého výrobce DDsport. Firma se zabývá výrobou dresů 20 let a nabízí oblečení pro většinu sportů. Přímo na webu najdete intuitivní online aplikaci, díky které si navrhnete jedinečný dres pro svůj tým. Anebo necháte vizuální podobu na zkušených graficích. Více na www.ddsport.cz.

Publikováno: 14. 03. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Sport

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: dres | dresy