Jak si vytvořit dokonalé minigolfové hřiště na dvorku

Hrát minigolf je dovednost. Tvůrce vlastního minigolfového hřiště je však uměním. Teď neříkáme, že musíte jít plně do stroje Rube Goldberga, ale mít správné potřeby, správnou vizi a trochu kreativity může udělat hodně. Přečtěte si tento článek se třemi hlavními fázemi budování mini golfové hřiště a naučte se, jak si ho postavit na vlastní zahradě - slibujeme, že je plný skvělých nápadů a inspirace.

Fáze 1: Základy

Udělejte z toho výzvu. Udělejte to něčím jiným. Udělejte to tak, aby lidé vedli dialog a bylo to interaktivní, nejen zaměřené na dostání míčku do jamky, ale zaměřené na to, aby se vaši přátelé opili. Ty nejlepší hřiště vždy mají téma - jakmile si stanovíte téma, budete chtít sehnat nějaké puttery a míčky.

Podporujeme také, aby lidé používali věci, které již mají doma. Stará pneumatika by se hodila jako smyčka nebo rampa; PVC trubka a staré tuby na plakáty jsou skvělé skluzavky a tunely. Betonové bloky, květinové nádoby, použité palety, staré plechovky s barvou, skleněné sklenice, překližka, kočičí stelivo (pro písečné pasti!) - podívejte se kolem doma na všechny věci, které nepoužíváte, a přemýšlejte, "Jak by se to dalo použít na golfové odpaliště?"

Jakmile se podíváte kolem svého místa a uvědomíte si, že nemáte nic uvedeného výše, nezoufejte a hledejte inspiraci na internetu - zde najdete golfová hřiště, která obsahují spoustu zábavných překážek, které můžete začlenit. Pokud chcete něco trochu více kouzelného a vhodného pro děti, tento set obsahuje spoustu věcí, včetně několika překážek - jako nezbytný větrník - stejně jako "jamky" s vlajkami (není třeba vykopávat zahradu!) a dvěma LED golfovými míčky pro noční použití.

Pokud chcete tradičnější hřiště, budete potřebovat nějaké putting greens. Tento má vestavěné písečné pasti (s sebou si vezměte písek) a vestavěné výřezy na jamky. Pokud nemáte problém s vykopáním několika jamek na své zahradě, Solo kelímek nebo široký Masonský skleněný džbán by udělaly trik, aby chytily míčky.

Fáze 2: Základy návrhu

Jakmile máte hole, míčky a pár doplňků, budete chtít vytvořit hřiště. Bazénové noudle jsou omezeny jen vaší fantazií - použijte je jako nárazníky, rozřežte je na rampy, použijte je v bazénu, když nehrajete minigolf. Dokonce můžete získat svítící LED bazénové noudle, pokud chcete, aby to bylo více "po hodinách". Skvělým způsobem, jak nastavit nějaké záludné patování, jsou kroketové kruhy, ocelové kruhy, které zakopnete do země a mohou vytvořit libovolný počet komplikovaných/zapletených dráh, které zmate přátele.

Co se týče tématu/dekorace, přemýšlejte o těch, které jsou kýčovité a zábavné, a věcech, které klade otázku: Pokud jde o minigolfové hřiště na zahradě, proč byste nemohli udělat téma zahrady? Představte si, jak by bylo cool mít golfové hřiště se 20 zahradními trpaslíky a musíte se kolem nich propracovat. Minigolf má být zábavný, takže přidejte trochu kýče - plastoví trpaslíci, zahradní trpaslíci, cokoli hloupého, co jste viděli na zahradě v 50. a 60. Letech.  Každý znalec minigolfu ví, že každé minigolfové hřiště, které stojí za váhu v kýči, má alespoň jeden skvělý vodní prvek. Pokud nemůžete postavit celý vodopád, malý rozprašovač na hlavici bude dělat.

Co se týče poslední jamky vašeho skvělého minigolfového hřiště, přemýšlejte o sestavě na kukuřičný dělo. Toto je nejjednodušší způsob, jak napodobit skutečné minigolfové hřiště, kde se míček na konci spolkne. Aby bylo možné, aby lidé opravdu odpalovali míček nahoru na kukuřičnou desku, budete muset udělat trochu truhlářské práce a přidat malý kousek dřeva mezi okraj kukuřičné desky a zem, aby vytvořil malý skluz. Můžete také použít starý koberec nebo kus umělé trávy a vytvořit dráhu nahoru na kukuřičnou desku pro míček.

Fáze 3: Finální úpravy

Aby byly vaše hřiště připraveny na odpaly, budete potřebovat pár nezbytností. Nejspíše prioritou je venkovní vozík s chladičem. Ve skutečnosti tady máme jeden, který je kombinací venkovního chladiče a stolu na fotbálek. Není to však zahradní trpaslík textující na záchodě, ale co je?! Pokud opravdu chcete ovládnout hru s chladičem, je samozřejmě skvělým způsobem použít YETI.

Chcete také vytvořit náladu. A to znamená hudbu. Protože budete pravděpodobně hrát večer, dobré osvětlení je klíčové. Umístěte několik solárních světel kolem jamek nebo pověste venkovní světelné řetězy. A když mluvíme o nudnějších aspektech, rozhodně si pořiďte dobrý repelent na komáry... a možná i klobouk.

Ať už se rozhodnete, jak chcete navrhnout své vysněné hřiště, bylo by chytré brát v úvahu aby ste to nebrali příliš vážně. Bavte se, buďte kýčovití, zapojte ty věci, které již máte na zahradě, a nebojte se zahrnout oblíbené pití!

Vytvoření minigolfového hřiště na dvorku je o zábavě, kreativitě a kýči. Se správnými potřebami, jako jsou puttery, míčky a předměty denní potřeby, jako jsou bazénové nudle nebo kroketové branky, můžete vytvořit jedinečný a zábavný zážitek. Přidáním nepředvídatelných dekorací, jako jsou zahradní trpaslíci a plastoví plameňáci, dodáte hřišti charakter. Osvětlení, hudba a venkovní vybavení, jako jsou chladicí boxy, umocní celkovou atmosféru. Klíčový poznatek? Neberte to příliš vážně, užijte si to, zapojte přátele a zapojte i oblíbené hry na pití. Stavba vlastního minigolfového hřiště není jen hra, je to úchvatná forma umění, která spojuje lidi, aby se společně bavili.

sponzorovaný obsah

Publikováno: 07. 10. 2023 / Aktualizováno: 10. 10. 2023

Kategorie: Sport

Autor: Adéla Záhorská