Golfové oblečení

Golf je sport, který má svou dlouhodobou tradici. Kořeny této tradice byly ve 14.století hluboko zapuštěny ve skotské půdě. Ze Skotska se pak golf postupem času expandoval do všech koutů světa. V posledních letech roste na popularitě i v České republice.

Golf je rovněž sportem konzervativním, který má svá pravidla a své konvence. Golfové oblečení k těmto konvencím také patří.

Už to sice není tak přísné jako v minulosti, přesto se na golfovém hřišti nemůžete objevit v riflích či teplácích. Rovněž příliš krátké šortky a trička bez límečků jsou na zeleném pažitu malé faux-pas. U žen pak platí, že by neměly mít na sobě sukni a tílko s úzkými ramínky.

Co se tedy na golfovém greenu nosí? Standardem jsou dnes plátěné světlé kalhoty a slušivá bavlněná trička s límečkem, dále pak lehký pulovr, bílé tenisky se speciální podrážkou a klasická golfová čepice nebo kšiltovka proti sluníčku.

Golf je venkovním sportem, který se může hrát i za mírně nepříznivého počasí. Golf se také hraje na podzim, kdy už může být venku docela větrno a sychravo. Proto je potřeba mít na paměti, že nás může počasí občas pěkně překvapit a zaskočit. Dobré je mít v zásobě aspoň jednu nepromokavou bundu nebo vestu a kalhoty.

Golf je též individuálním sportem, takže se nebojte vybrat si golfové oblečení, které odpovídá vaší osobnosti a vašemu stylu.

Pro golf jsou také důležité dobré boty, které mají kvalitní a pevnou podrážku. Golf je přece jenom sport, při kterém se hodně nachodíte. Golfové boty proto vybírejte zvláště pečlivě.

Pamatujte rovněž na to, že golf není pouze sport, ale je také společenskou událostí. Zpravidla nejste na golfovém hřišti sami, ale hrajete se spoluhráči, takže je dobré a užitečné vědět a znát aspoň základní pravidla chování a etikety na golfovém hřišti.

Publikováno: 31. 10. 2011

Kategorie: Móda

Autor: Dita Válková