Obývací pokoj bez obyvákové stěny? Ani náhodou!

Srdcem každého domova je sice kuchyně, která už dávno neslouží jen jako místnost pro přípravu jídla, ale přesto nemůže zcela nahradit pohodu obývacího pokoje. A pokud jste se pustili do renovace stávajícího obýváku, měla by vás zajímat i aktuální nabídka nábytku. Nedílnou součástí koloritu přitom rozhodně není jen pohodlná sedací souprava, ale také stylová obývací stěna. Máte za to, že soustava skříní a poliček patří do propadliště děj a v moderním obývacím pokoji pro ni není místo? Vyvedeme vás z omylu! Bez vkusné obývací stěny by v obývacím pokoji „něco“ chybělo. Na druhou stranu je vhodné přihlédnout k několika podstatným kritériím, mezi která patří:
  • velikost obývací stěny
  • barevné sladění a typ materiálu
Chcete-li, aby obývací stěna do interiéru perfektně zapadla, snažte se vybrat model, který bude odpovídat dispozicím místnosti. Jinými slovy – nábytek by neměl zabírat příliš mnoho místa, ale zároveň se do něj musí vejít vše potřebné. Momentálně „letí“ minimalistické pojetí, které se vyznačuje jednoduchostí a vzdušností. Takové obývací stěny moderním obývacím pokojům vyloženě sluší. Na své si však přijdou i příznivci klasiky, kteří upřednostňují rustikální či či jiné varianty. Neméně důležitá je i volba materiálu a barevné sladění s ostatními interiérovými prvky. Barva by měla korespondovat s tónem podlahy. No a výběr materiálu je otázkou vašich finančních možností. Platí, že investice do kvalitního nábytku je z dlouhodobého hlediska výhodnější, než častější výměna levnějších modelů.

Kde koupíte moderní obývací sestavy levně?

Na závěr jsme si nechali několik praktických tipů. Doporučujeme shlédnout nabídku obývacích stěn u zavedeného internetového prodejce T-nabytek.cz. Výběr vám usnadní intuitivní filtrování a jednoduché třídění dle ceny, materiálu, dekoru či barevného provedení. Ceny vás mile překvapí a v neposlední řadě i doprava po celé ČR zdarma. Spoustu dalších informací na téma „jak vybrat obývací stěnu“ najdete také na portálu idnabytek.cz. Za shlédnutí stojí také obývákové stěny na nabytek-dnes.cz.

Publikováno: 02. 10. 2015 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Jakub Novotný