Nezapomínejte na své ruce a dopřejte jim důkladnou péči

Potrpíte si na svůj zevnějšek? V tom případě nezapomínejte na ruce, o kterých se (a ne nadarmo) tvrdí, že jsou vizitkou každého člověka. A protože dostávají zabrat více než ostatní partie, měli byste jim věnovat náležitou péči. Prozradíme vám základní procedury a tipy, které v rámci péče o ruce nesmíte opomenout! Péče o ruce neboli manikura zahrnuje množství kosmetických procedur, které vedou ke kultivaci rukou. Důraz je kladen na nehty, nicméně podstatná je starost o ruce jako celek. Budete-li rukám věnovat dostatek pozornosti dlouhodobě (a používat kvalitní přípravky), výsledek předčí vaše očekávání.

Trápí vás suchá pokožka? Používejte krémy!

Mezi nejčastější neduhy patří suchá pokožka. Příčin může být celá řada (např. dědičnost, užívání některých léků, alergie), ale často stačí vhodně zvolený krém. Kdykoliv budete mít dojem, že jsou vaše ruce nadměrně vysušené, aplikujte hydratační krém. Pro intenzivní péči, rychlejší regeneraci, výživu a ochranu před dehydratací či mrazem použijte populární heřmánkový krém od ENII-NAILS.

Krásná pokožka díky parafínu

Příjemná a přitom velmi účinná procedura je parafínový zábal. Jedná se o lázeň v parafínu (speciální vosk), která prokrvuje, vypíná a prohřívá pokožku, uvolňuje klouby a svaly a vyživuje a zpevňuje nehty. Vosky jsou k mání s různými příchutěmi. Vkládají se do speciální parafínové vany, jejíž pořizovací cena začíná na několika stokorunách (např. na www.enii-nails.cz).

Na co si dát pozor při péči o přírodní nehty?

Velmi účinným pomocníkem jsou pasty a pudry na nehty P-Shine. Pudr slouží k doleštění nehtu a propůjčuje mu lesklý a přitom přirozený vzhled. Pasta s obsahem včelího pylu a křemičitého hlinku vytváří ochrannou vrstvu, která nehet průběžně vyživuje. Pro úpravu přírodních nehtů si pořiďte jemný pilník s minimální hrubostí. I v tomto ohledu je excelentní řada P-Shine, kterou seženete ve výše uvedeném e-shopu ENII-NAILS.

Publikováno: 20. 01. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: péče o nehty