Dopravní značení si můžete v e-shopu koupit i vy

Nevíte, kde se kupují dopravní značky a jiné silniční značení? V dnešní době si je podobně jako nové boty či telefon můžete objednat online. Nakoupíte přes e-shop a značka vám dorazí až domů přes TOPTRANS, DPD či Českou poštou. Pak je jen na vás, co s ní uděláte. Dopředu však musíme avizovat, že dopravní značení nemůže k silnici umisťovat jen tak někdo. Za rozmístění značek je zodpovědný vlastník komunikace, tedy stát, kraj či obec. Pokud se vám značení na nějakém místě nelíbí, je možné podat žádost o změnu. Když ji dobře odůvodníte, možná vám vlastník komunikace vyhoví a zajistí nápravu.

O prodej a umisťování značek se starají specializované firmy

Vlastník komunikace se o značení stará, ale fyzicky ho samozřejmě neumisťuje, na to existují specializované firmy. Jednou z nich je například Top Znak, společnost, která už dlouhá léta aplikuje vodorovné i svislé dopravní značení, navrhuje projekty dopravně inženýrského opatření, zabezpečuje dopravní uzavírky, značky pronajímá a prodává. V jejich e-shopu může nakoupit kdokoliv včetně soukromých osob.

E-shop využijí firmy i soukromé osoby

E-shop firmy Top Znak přijde vhod například firmám. Ve firemním areálu je možné si umístit dopravní značení podle vašich vlastních představ, a pokud je rozsáhlejší a obsahuje více cest, možná by se nějaká ta značka i hodila. E-shop má ovšem v sortimentu i produkty pro soukromé osoby. Bydlíte na frekventované ulici a neustále vám někdo stojí na vašem místě, či dokonce před garáží a vy pak nemůžete vyjet? Pořiďte si parkovací sloupek nebo zábranu. Ideální jsou ty sklopné, které si uzamknete a v případě potřeby odemknete a sklopíte. Firma Top Znak se stará o dopravní značení Praha, avšak ráda pomůže i vám, ať už jste soukromá osoba, nebo firma. Mimochodem pronajímá také montážní plošinu MP 16 na podvozku Iveco.

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová