Barvení vlasů

Každá žena chce občas své okolí příjemně a mile překvapit. Čas od času je také potřeba změnit svou image. Jednou z možností jak změnit svou image je, změnit barvu svých vlasů, zvláště v dnešní době, která všem barvám přeje.

Barvy už dnes nejsou pouze k tomu, aby zakryly bílé nebo šedivé pramínky vašich vlasů, ale pomáhají velkou měrou zvýraznit vaši jedinečnost a osobnost. Nové barvy jsou navíc jednou z možností, jak lehce změnit původní záměry matky přírody.

Pokud chcete, pak si můžete nabarvit své vlasy i sama. Stačí, abyste se řídila určitými pokyny a směle se můžete do barvení vlasů pustit.

Co je dobré o barvení vlasů vědět a znát? Než se dáte do barvení svých vlasů, udělejte si Tintatest, který zjišťuje alergii vašich vlasů na barvy. Je vždycky dobré dopředu vědět, v jaké kondici a jak zdravé jsou vaše vlasy. Pokud test dopadne dobře, můžete se pustit do barvení. Pozor však na přehnané očekávání, vaše vlasy zřejmě nebudou nikdy stejné barvy jakou má modelka na krásně barevném obalu vašeho přípravku na barvení vlasů. Každý barva vlasů je svým způsobem jiná, proto i výsledky barvení budou odlišné a jiné. Rovněž barvy bez amoniaku nedokážou významně změnit barvy vlasů. Barvíte-li stále stejnou barvou, dojde v první fázi k zesvětlení původního odstínu. Barvu je zapotřebí nanášet velmi pečlivě, to znamená pramen po prameni a na konec důkladně promasírovat pokožku hlavu, aby se barva opravdu dostala všude a rovnoměrně.

A ještě jedna rada. Pokud neprahnete po radikálním barevném odstínu, nenanášejte barvu přímo na celé vlasy. U světlých odstínu tak vzniká sice nepatrný, ale přesto viditelný rozdíl mezi vlasy odrostlými a už barvenými. U tmavých barev pak vzniká „vrstvení“ barvy, takže výsledný efekt bude takový, že pokud jste použila hnědý odstín, budou vaše vlasy stále černé.

Publikováno: 14. 11. 2011

Kategorie: Jak na to

Autor: Dita Válková