3 TOP dovolenkové destinace 2018: Které to jsou?

Chcete-li si letos dopřát trendy dovolenou, jistě vás bude zajímat, které destinace jsou TOP podle známého turistického průvodce Lonely Planet. Překvapí vás?

1. Chile

Pokud vám není proti srsti poněkud zdlouhavá cesta, neváhejte ani minutu. Chile se sice od České republiky nachází velmi daleko, ale o to více vám při návštěvě vyrazí dech. Čím konkrétně? Země se nachází v jihozápadní části Jižní Ameriky v oblasti mezi Andami a Tichým oceánem. Je dlouhá 4 380 km a její průměrná šířka dosahuje přibližně 180 km. Obyvatelé Chile mají na dosah ruky krásnou přírodu. Je velmi barvitá a servíruje snad všechny možné (a často i nečekané) scenérie. Vzhledem k tomu, že se Chile nachází na druhé straně zeměkoule, počítejte s opačným ročním obdobím. Pojištění do zahraničí si sjednejte v době od prosince do února – právě tehdy si zde užijete nejlepší počasí. V únoru tohoto roku navíc Chilané oslaví dvousté výročí nezávislosti. Budete u toho i vy?

2. Jižní Korea

Proč byste měli vycestovat do země, jejíž režim děsí celý svět? Ale ne, to je „ta druhá“ Korea. Jižní Korea naopak nabízí velmi pohostinné podmínky. Kombinace vyspělosti a bohaté historie ve vás zanechá příjemný pocit. Užijete si zde procházky po zalidněných ulicích i klidu ve svatyních a chrámech, které se ukrývají mezi výškovými budovami. Jižní Korea si vás podmaní a pravděpodobně to nebude naposledy, co se do jedinečné asijské destinace podíváte. Dobrá zpráva je, že z Prahy do Soulu létá pravidelná přímá linka.

3. Portugalsko

Jedna z TOP destinací pro rok 2018 se nachází poměrně nedaleko o České republiky. Portugalsko je v poslední době velmi atraktivní, neboť jde o jednu z mála turisticky nezdecimovaných lokalit. Tedy zatím... Do Portugalska se jezdí za krásami přírody, historickými památkami a samozřejmě i za koupáním v moři. Za pozornost stojí vyhlášené restaurace, galerie, muzea a minipivovary. Samozřejmě se zde dostanete přímým spojem z Prahy. Ať už si však nakonec vyberete kteroukoliv zahraniční destinaci, neodlétejte nepojištění. Sjednáte-li si cestovní pojištění on-line, ušetříte čas i peníze. Třeba u ERGO pojišťovny, která nabízí rozsáhlé pojistné krytí a velmi příjemné ceny.

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: lonely planet | top destinace 2018