Ani s rezervací letní dovolené v Česku neotálejte!

Jezero

Na dovolenou se většina lidí těší celý rok. A celý rok ji i plánuje. Včetně těch, kteří neplánují strávit ji u moře, ale zůstat v tuzemsku. Jaké mají možnosti?

V Česku je krásně, jak vám potvrdí nejeden patriot. Víte, jak to chodí. Máme procestovanou půlku světa, ale nevíme, co je za rohem. Kam tedy letos vyrazit?

Top české prázdninové destinace

I Česko má své top prázdninové destinace. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda vodě, nebo horám. Přírodě, či centru historických měst. Těch je u nás přehršel. V žebříčku těch nejoblíbenějších spolu s Prahou dominuje Český Krumlov, Telč, Kutná hora, Jindřichův Hradec stejně jako Olomouc, Plzeň a spousta dalších. A nezapomeňme ani na Karlovy Vary. Zde se dokonce můžete oddávat lákavým lázeňským procedurám.

Čemu dáváte přednost? Horám, nebo vodě?

Dáváte-li před městům přednost horám a přírodě, možná zamíříte do Krkonoš, Orlických, Krušných hor či na Šumavu. Krásné jsou i Beskydy, a to nejenom v zimě. Milovníci vodních hrátek pak často míří na Lipno a na Máchovo jezero. To bylo oblíbenou prázdninovou destinací především za komunismu. Pak jeho obliba na pár let klesla, aby se teď s velkou pompou vrátila. A není se ani čemu divit. Má toho totiž co nabídnout.

Žádné jezero, ale rybník

Víte, že Máchovo jezero není vlastně jezero, nýbrž rybník? A to dokonce šestý největší v Čechách. Oblíbil si ho už Karel Hynek Mácha, který do jeho okolí zasadil děj své nejznámější básně Máj. A v oblibě ho má i spousta Čechů, kteří se k němu každoročně vrací strávit svou letní dovolenou.

Kde se ubytovat?

I když v okolí Máchova jezera najdete spoustu hotýlků a penzionů, naším tipem ovšem jsou bungalovy Elite ve Starých Splavech nacházející se pouhých 700 metrů od Máchova jezera. Nově zrekonstruovaný bungalov Elite je vybavený novým nábytkem, kuchyňskou linkou, sprchou a toaletou.

Termín si zarezervujte včas

Součástí kuchyňského koutku je i mikrovlnná trouba, varná konvice a veškeré nezbytné nádobí. Pohodlně si v něm tedy budete moci i vařit. Nebo se můžete stravovat v tamní jídelně. Pro větší skupinu lidí je v nabídce i polopenze a plná penze. Konkrétní termín si zarezervujte na odkazu ubytování Staré Splavy.

Publikováno: 24. 02. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Vladka Třešňáková