Žehlení vlasů

Žehlička stále patří k běžné výbavě každé ženy, neboť dokáže během chvilky upravit účes, zejména narovnat vlasy a dát vlasům pěkný lesk. Zvláště ráno, když je nedostatek času, je žehlička na vlasy neocenitelnou pomůckou, která má pořád své pevné místo v koupelně každé dámy a ženy. Jaké vlastnosti by však dobrá a kvalitní žehlička na vlasy měla mít?

Dobrá žehlička by měla být určitě lehká a příjemná do ruky. Kvalitní žehlička by také měla mít regulátor teploty, protože na každý typ ženských vlasů je vhodná jiná teplota. Velmi jemné vlasy se žehlí například při 140 stupních, naopak silné vlasy potřebují mnohem vyšší teplotu. Při koupi nové žehličky na vlasy je dobré také prozkoumat žehlící povrch, který by neměl mít příliš ostré hrany, které by mohly po stisknutí zanechat na pramenu nějaké viditelné otlaky.

Žehlička na vlasy je samozřejmě velmi dobrý a skvělý vynález, ovšem nedá se používat extrémně často. I žehličku na vlasy tedy používejte s mírou. Nejlépe je, když tenhle vynález použijete tak jednou maximálně dvakrát do týdně. Proč taková opatrnost? Vlasům totiž příliš nesvědčí přímý kontakt s vysokými teplotami. Nebezpečí především číhá v tom, že vlasy po důkladném vyžehlení vypadají krásně hladce, zdravě a navíc dostanou vynikající lesk. Ovšem z detailního pohledu zjistíme, že jsou roztřepené a vysušené. Jistým dobrým malým pomocníkem tady mohou být různé ochranné prostředky na žehlení vlasů, které vlasům dají alespoň nějakou ochranu. Vedle žehličky na vlasy je také potřeba vybírat dobré přípravky na ochranu vlasů. Ty se dneska prodávají v různých podobách pěn, sprejů a fluidů, které na ženských vlasech vytvoří ochranný film, který dobře zabrání tomu, aby žehlička vlas spálila. Nejlepší a uživatelsky nejpříjemnější jsou samozřejmě spreje.

Publikováno: 07. 03. 2023 / Aktualizováno: 19. 09. 2011

Kategorie: Jak na to

Autor: Dita Válková