Proměňte svou koupelnu v domácí lázně

Design koupelen pro rok 2012 a 2013 je ve znamení nejmodernějších technologií, designových funkčních doplňků, ale také přírodních vzorů a materiálů. Koupelna má být prostě místem, kde naleznete harmonii barev, světla a vůní.
Lázně ve Vaší koupelně
Již dlouho sníte o relaxu v lázních? Tak to Vám stačí jít do koupelny a napustit si vanu, tedy tu hydromasážní vanu. Dalším hitem jsou sprchové systémy, sprchy rainshower, ale také elektronické ovladače, kterými budete regulovat teplotu, tlak vody nebo intenzitu osvětlení. Dnešní moderní technologie se už neobejdou ani bez televize nebo rádia. Vybavení do koupelny si sice můžete dopřát to nejmodernější, ale vše by jste měli "krotit" použitím přírodních materiálů a barev.  Dojem luxusu vytvoříte zakomponováním přírodních struktur jako je dřevo nebo kámen v podobě bílého či černého mramoru. Strukturu dřeva naleznete v designu keramických dlaždic. Velice populární jsou dlaždice z recyklovaného skla. Velice trendy jsou i mozaikové vzory, které imitují povrch stříbra, zlata nebo perleti. Nezapomeňte ani na ozdobné lišty a na úchytky v barvě leštěného nebo broušeného bronzu.
Výrazné barvy pro děti
Patříte mezi ty šťastlivce, kteří svým dětem mohou zařídit vlastní koupelnu? Tak to by jste měli vědět, že malé děti ohromíte barvami mandarinky, limetky nebo aqui. Pro starší děti designéři doporučují měkké a neutrální barvy světlých tónů jako je světle zelená, smetanová, barva písku, barva slonové kosti, bílá a hnědá. Vhodná je i aplikace zlaté a stříbrné barvy. Luxus a péči si od teď můžete dopřát v domácích lázních ve své koupelně.

Publikováno: 03. 09. 2012

Kategorie: Koupelna

Autor: Vladka Třešňáková