Pronajměte si virtuální kancelář a pracujte z domova

Home office se letos stal poměrně běžnou záležitostí, Češi poznali jeho výhody i úskalí. Může i vaše firma fungovat na dálku? Pak neváhejte a dejte všem zaměstnancům home office. Zbavte se pronájmu kanceláře, místo toho si plaťte pouze virtuální sídlo. Finančně na tom budete určitě lépe. Pronájem kanceláře je drahý, nevyšlo by vás levněji, kdybyste poslali zaměstnance domů? Pravděpodobně vyšlo, a to i tehdy, kdybyste jim měsíčně připláceli například 500 korun jako příspěvek na energie.

Zbavte se své současné kanceláře, nábytek dejte zaměstnancům

Zrušte pronájem, židle a stoly nechejte zaměstnancům, ať si je odnesou domů, pokud chtějí. Stejně si lze poradit s počítači či notebooky, ty zaměstnancům půjčte, samozřejmě s podepsanou smlouvou o zapůjčení. Zbytek můžete nabídnout na nějakém inzertním serveru. Připravte se také na fungování online. Zařiďte si virtuální kancelář, vymyslete systém, jak spolu budete komunikovat, jaké nástroje se budou používat pro sdílení souborů, meetingy apod. Pronájem pravděpodobně půjde zrušit až od příštího měsíce, nebo od pozdějšího data, tak tu dobu využijte pro přípravu.

Kam přesunout sídlo firmy? Do Prahy!

Zřejmě víte, že i když nemáte fyzickou kancelář, je třeba si někam zapsat sídlo firmy. To už dnes není nic problematického, i vy si můžete nechat zapsat sídlo firmy v Praze na nějaké prestižní adrese. Proč zrovna tam? Uděláte lepší dojem na zákazníky i obchodní partnery, protože Praha je přece jenom aspoň trochu světové město. Kromě toho máte v Praze nižší šanci kontroly ze strany finančního úřadu.

Občas se kancelář hodí

Fungovat zcela na dálku je v některých firmách možné, avšak čas od času se naskytne situace, kdy by se nějaké fyzické místo hodilo. Na to většina společností poskytujících virtuální sídla myslí a nabízí také virtuální kanceláře. Mají prostory, které můžete občas využívat podle svých potřeb, ať už se jedná o zasedací místnost, nebo právě kancelář. Sejdete se tam se zaměstnanci i klienty, platíte však jen za čas, který využíváte. Virtuální sídlo tedy znamená především úsporu financí. Dalším důvodem, proč na něj přejít, je pohodlí. Nechte zaměstnance vybrat si, jestli se jim bude lépe pracovat z obývacího pokoje, kavárny nebo třeba od moře. Home office totiž dává svobodu.

Publikováno: 10. 10. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová