Příčiny a možné řešení předčasné ejakulace

Předčasná ejakulace je strašákem spousty mužů. Faktorů, které zapříčiňují rychlý výron semene, je velmi mnoho a my jsme je pro vás rozdělili do několika základních kategorií. Pokud vás předčasná ejakulace trápí, případně se s ní potýká partner, budou se vám následující informace hodit. V prvé řadě si definujme, co přesně předčasná ejakulace znamená. Podle Mezinárodní klasifikace nemocí jde o vyvrcholení, které nastane do 15 sekund od začátku pohlavního styku. Na základě běžné lékařské definice jde o soulož netrvající déle než minutu. K ejakulaci však může dojít také před zavedením penisu do pochvy. Za relativní předčasnou ejakulaci považujeme vyvrcholení muže před orgasmem partnerky. K nejčastějším příčinám předčasné ejakulace patří:

Strach, obavy a úzkost

Muž má pochybnosti o svém „výkonu“, bojí se, že neuspokojí partnerku a způsobí tím problémy ve vzájemném vztahu. Tyto faktory lze do značné míry eliminovat změnou přístupu. Vzájemná komunikace může problémy s předčasnou ejakulací zcela odstranit.

Příliš velké vzrušení před sexem

Tento problém souvisí spíše s nedostatkem zkušeností a týká se zejména mladších mužů, ale také mužů s nedostatkem sexuálního vyžití. K možným řešením patří častější sexuální styk. Pomáhá také masturbace, případně uspokojení ze strany partnerky před samotnou souloží (např. formou orálního uspokojení).

Nevhodné podmínky

Pokud se muž necítí dobře v daném prostředí, může se dostavit předčasná ejakulace. Pomyslný olej může přilít i přístup ženy. Například když dá muži najevo, že ji milování příliš nebaví.

Fyziologické faktory

Předčasnou ejakulaci nemusí způsobovat vnější faktory či psychika. Může se jednat o příčinu fyzického charakteru – např. z důvodu zkrácené uzdičky, chronického zánětu prostaty nebo zvýšené vodivosti periferních nervů. V takovém případě nezbývá, než se o problému poradit s lékařem či vyzkoušet volně prodejné léky jako Kamagra. Efektivní bývají i Kegelovy cviky k posílení pánevního dna a metoda start – stop.

Publikováno: 17. 07. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová