Přišel čas vložit vaše úspory do zlata?

Zlato neustále roste, což se o řadě investičních příležitostí říct nedá. Nastal tedy ten správný čas, kdy byste měli i vy investovat do zlata? Jedinou jistotou je smrt. Když se na věci podíváme z širšího úhlu, zjistíme, že jistot je hned několik. A patří mezi ně i zlato. Proč je tomu tak myslíme? To vám vysvětlíme v následujících řádcích.

Jediná jistota je zlato

Abychom mohli označit investiční zlato za jistotu, nemusíme chodit hluboko do historie. Stačí se ohlédnout za posledními měsíci a roky. Právě v nich se totiž investičnímu zlatu podařilo překonat nevídané rekordy. V srpnu letošního roku se zastavilo na rekordních 2070 dolarech za jednu trojskou unci a i přes následný pád ceny se stále drží na úctyhodných hodnotách. Zlato je přitom jednou z mála komodit a cenin, které i přes epidemii koronaviru neustále rostly. Stačí se podívat na nechvalně známý březen letošního roku, kdy se trh doslova propadl. Celá řada firem zkrachovala, těm šťastnějším pak vypadl příjem nebo ztratily na ceně na akciovém trhu. Některé investory zvyklé na turbulentní výkyvy cen to taktéž stáhlo do propasti.

Investujte do zlata

Vzhledem k posledním událostem tedy není divu, že investoři museli přesedlat na spolehlivější způsoby zhodnocení jejich peněz. Někteří sáhli po ještě riskantních kryptoměnách, chytřejší a konzervativnější investoři pak vsadili na zlato. To v podstatě bez ustání rostlo od srpna 2018 až po následující dva roky. Jeho cenu negativně neovlivnila ani epidemie a zdá se, že jeho růst bude pokračovat i v následujících měsících a letech. Zdá se tedy, že nikdy nebyl lepší čas, kdy naskočit do rozjetého vlaku. Investiční zlato má před sebou světlou budoucnost a zdá se, že v následujících měsících nebude zpomalovat. Investovat přitom můžete i s malým kapitálem. Měli byste vědět, že  žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. K dostání jsou však například zlaté cihličky od renomovaných švýcarských producentů jako Argor Heraeus a P.A.M.P. Seženete je v eshopu Zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté Mince - Numismatika. Nákup investičního zlata můžete provést také osobně ve specializovaném obchodě v Obecním domě.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová