Vyřiďte své certifikace CE snadno a podle zákona

Certifikace CE je povinná pro všechny produkty prodávané v České republice a v Evropské unii u přesně specifikovaných kategorií výrobků. Certifikačním orgánem je společnost PROFI CERT. Výrobky, které chceme volně prodávat na evropském trhu a spadají do jedné z dnes 24 kategorií, musí povinně projít certifikací a být označeny znakem CE. Do těchto kategorií spadají například stavební materiály, zdravotnické pomůcky, zařízení spojená se spotřebou elektrické energie, stroje, měřicí zařízení či třeba hračky. Kompletní seznam najdete na webových stránkách Proficert.

Certifikace CE od profesionálů

PROFI CERT funguje jako orgán pro certifikaci výrobků a poskytuje komplexní služby od poradenství až po získání samotné certifikace CE. Společnost nabízí konzultace, přípravu a řešení certifikátů výrobků z plastů, plastových granulátů, fólií, plastových obalů na potraviny, autofólií, pro PET láhve, výrobky z gumy a kaučuku, kontejnery na odpady, pohonné hmoty i oleje. Tým firmy má rovněž dlouholeté zkušenosti s certifikací stavebních výrobků. Zajišťuje rovněž certifikaci kvality výrobků pro děti a bezpečnost hraček. Spolupráce začíná vždy důkladnou analýzou, vysvětlením problematiky a navržením individuálního řešení. I proto firma preferuje osobní kontakt. Garantuje též vždy pečlivou realizaci v co nejkratším termínu.

V čem vám v PROFI CERT poradí?

Zjistíte, jestli je pro vaše zboží certifikace CE povinnou a jaké přináší výhody. Dovíte se, jestli nespadáte do výjimky, což platí pro výrobky na míru zákazníkovi a též pro výrobky, u kterých je nutné dodržet tradiční postupy. Poradí vám, jak umístit označení CE na výrobek a samozřejmě jak tuto certifikaci získat. K certifikaci je nutná rovněž technická dokumentace. Firma ji pro vás připraví na klíč. Zajistí, aby při uvedení výrobku na trh měly orgány dozoru přístup k této technické dokumentaci a po dobu 10 let od uvedení produktu ji bude uchovávat. Povinným dokumentem je i prohlášení o shodě, které musí být podepsáno zplnomocněným zástupcem. To je nutné rovněž přeložit do všech jazyků v EU, kde se bude výrobek prodávat. I s tím vám v PROFI CERT pomohou.

Publikováno: 27. 02. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová