Doplňky

Šperky – umíte je nosit?

Ženy od nepaměti rády vypadají dobře a to nejen na plese, kdy na sobě mají nové šaty a vlasy od kadeřnice. Jak oživit svůj každodenní vzhled? Odpověď je jednoduchá. Šperky se používaly už ve středověku a dodnes mají v životě většiny žen své speciální místo. Správné doplňky mohou oživit váš vzhled.

Už dávno nošení šperků nesouvisí se zvláštními příležitostmi. V dnešní době řada obchodů zaměřená především na oblečení, nabízí i sady náušnic, náramků nebo řetízků a to za rozumnou cenu. Bižuterie se stala běžnou součástí outfitu ženy. Některé se kloní k jednoduchosti, drobnému šperku, který jemně zvýrazní jejich vzhled, jiné se ověšují řadou různých cingrlátek.

I nošení šperků má svá pravidla. Pokud nechcete vypadat hloupě, nebo lacině, musíte je dodržovat. Pamatujte si, že méně je někdy více a zde to platí dvojnásob. Není důležité na sebe navléct všechny šperky, které vlastníte, nýbrž správně je sladit. Zaměřte se na jeden výrazný prvek, který bude ve vašem vzhledu dominovat. Například dlouhý nepřehlédnutelný náhrdelník už nemusíte zvýrazňovat velkými náušnicemi, nebo náramkem, který na sebe zbytečně strhne pozornost.

V žádném případě není dobré míchat mezi sebou zlato a stříbro. Rozhodněte se pro jedno a slaďte podle toho své doplňky. Ani kombinace jiných kovů není vítaná, vypadáte nevkusně. Pokud i přesto chcete na první pohled zaujmout, vybírejte si takové šperky, které k sobě barevně ladí a jsou stejné kvality. Asi těžko si na sebe dáte drahé značkové náušnice a doplníte je náhrdelníkem z bižuterie.

Náhrdelník, který sedí, a náušnice podle stylu účesu

Poslední dobou frčí dlouhé náhrdelníky, ne vždy se však k oblečení hodí. Obecně platí, že záleží na výstřihu. Kratší náhrdelníky jsou výbornými společníky pro koktejlky nebo pro trika s větším výstřihem. Pokud nosíte šaty bez výstřihu a zakrýváte svůj dekolt, můžete s klidným sebevědomím sáhnout po náhrdelnících delších jak 60 cm.

Výběr náušnic závisí na stylu účesu. S rozpuštěnými vlasy ladí jiné, než s vlasy svázanými například do drdolu. I tvar obličeje může být rozhodující. S kulatým obličejem se raději vyhněte velkým kruhovým náušnicí. S hranatým se poohlédněte po dlouhých náušnicích slzovitého tvaru. Ty vám budou jistě sedět.

Nebojte se být originální

Přestože není snadné sladit všechny komponenty svého vzhledu a často přemýšlíte, zda náhodou nevypadáte zbytečně extravagantně, nebojte se originality. Pamatujte, v kreativitě se meze nekladou. Pokud si přesto nejste jistí, zda jsem kombinovala správně, existuje ještě možnost sáhnout po sadě šperků, které už za vás sladili jiní.  Sady šperků se prodávají v každém druhém obchodě a můžete si je pořídit za rozumnou cenu. Navíc se tak vyhnete zbytečným starostem, zda vypadáte dobře.